William Hill Offer
Steve Claridge's Tips
Football Betting Tips

Beat The Bookies with weekly tips from Football League Show Host, Radio 5 Live Presenter and former player Steve Claridge

Live Scores Archive
   November 2012   
SMTWTFS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Football Results Archive

Sunday, 4th November 2012

Africa (CAF): CAF Confederation Cup Semi Finals
14:30FTAC Leopard2-1Al-Merreikh
49' gandze c.
83' arouna d.
56' osunwa k.
Africa (CAF): CAF Champions League Final
17:00FTAl Ahly1-1Esperance
88' hamdy a.
49' hicheri w.
Angola: Division 1
14:30FTAcademica Soyo3-1Recreativo Da Caala
14:30FTAS Aviacao1-1Santos de Angola
14:30FTAtletico Do Namibe0-1Primeiro De Agosto
14:30FTBenfica De Luanda2-2Sporting De Cabinda
14:30FTInter Luanda0-0Progresso Associacao
14:30FTNacional de Benguela1-2Kabuscorp SC
14:30FTPetro Atletico2-2CRD Libolo
14:30FTSagrada Esperanca1-1Onze Bravos
Argentina: Primera Division
22:30FT4All Boys0-0River Plate41
20:15FT41Godoy Cruz1-1Newells Old Boys6
80' obolo m.
11' scocco i.
20:15FT1Quilmes2-2Colon Santa Fe3
14' cobo j.
45' goni e.
89' goni e. [OG]
90' gigliotti e.
Argentina: Primera B Nacional
20:00FT1Boca Unidos0-0Almirante Brown
18:30FTNueva Chicago0-1Atletico Tucuman
56' caballero m. [OG]
18:00FTRosario Central1-1Ferro Carril Oeste
28' medina a.
24' diaz j.
Australia: A League
06:00FT1Brisbane Roar0-1Adelaide United5
4' vidosic d.
Austria: Bundesliga
15:00FT3Austria Vienna6-1SV Ried2
11' hosiner p.
18' jun t.
52' hosiner p.
70' hosiner p.
82' stankovic m.
87' linz r.
57' zulj r.
Belarus: Division 1
14:00FT1Gomel3-0Torpedo Zhodino
26' kozeka s.
58' sheryakov a. [Pen]
85' sheryakov a. [Pen]
13:00FTShakhtar Soligorsk1-1Dinamo Minsk
89' sitko p.
16' danilov a.
Belgium: Pro League
17:00FT31Club Brugge0-1Zulte-Waregem1
37' hazard t.
19:30FTStandard Liege2-0OH Leuven2
14' vainqueur w.
76' batshuayi m.
Belgium: 2nd Division
14:00FTAntwerp1-2Roeselare2
6' dom j.
33' voskanian m.
50' de rechter s.
14:00FT1CS Vise3-2White Star Woluwe
26' dessart s.
47' masmanidis i. [Pen]
54' lecomte r.
62' de oliveira d.
89' dessaer d.
14:00FTRBD Borinage1-2Oostende
43' ouejdide k.
27' depoitre l.
77' dissa m.
14:00FTTubize1-2St Truiden
46' ngawa p-y. [OG]
78' ghoochannejhad r.
88' ghoochannejhad r. [Pen]
Brazil: Division 1
19:00FT4Atletico Goianiense0-2Corinthians1
54' martinez j.
90' guilherme
21:30FT4Coritiba1-0Atletico Mineiro3
9' deivid [Pen]
21:30FT4Nautico Recife3-0Internacional4
23' souza e.
33' souza e.
62' kieza
19:00FTPalmeiras2-2Botafogo2
29' barcos h.
90' barcos h.
21' lodeiro n.
64' elkeson
21:30FT1Portuguesa0-1Bahia2
78' souza
19:00FT2Sao Paulo1-1Fluminense1
50' fabiano l.
68' fred
19:00FT4Vasco Da Gama0-3Sport Recife
40' azevedo f.
54' hugo
87' henrique
Bulgaria: A PFG
12:30FT4Botev Vratsa1-0Slavia Sofia3
29' yakimov a.
12:30FTCSKA Sofia1-0Montana3
64' tassio [Pen]
15:30FTLitex Lovech4-1Cherno More Varna1
10' isa i.
29' slavchev s.
30' isa i.
45' isa i.
70' iliev g.
12:30FT3Lokomotiv Plovdiv2-2Botev Plovdiv31
13' abushev r.
84' abushev r.
22' nedelev t.
57' nedelev t.
12:30FT4Lokomotiv Sofia2-2Beroe Stara Zegora5
25' dafchev m. [Pen]
84' pavlov a.
19' andonov g.
42' hristov t.
15:30FT1Ludogorets Razgrad4-0Etar Veliko Tarnovo2
12' ivanov m.
32' moti c.
54' quixada j.
87' bakalov d.
11:30FT1Minyor Pernik0-4Levski Sofia3
14' boumelaha s. [OG]
40' de carvalho b.
49' gadzhev v.
59' ramos c.
12:30FT2Pirin Gotse Delchev0-1Chernomorets Burgas3
26' ouattara i.
Bulgaria: B PFG
12:30FTBansko1-1Pirin Razlog
17' bengyuzov v.
12:30FTNeftochimic Burgas2-0Shumen 2010
22' manev e.
35' manev e.
12:30FTRakovski3-3Spartak Pleven
26' stoyanov g.
56' ploshtakov i.
66' pavlov ts.
12' radentsov i.
13' ivanov i.
12:30FTSliven 20001-3Septemvri Simitli
90' filipov h.
35' mihaylov a.
60' kuame f.
12:30FTSpartak Varna1-1Chavdar Etropole
28' beadirov b. [Pen]
45' chochev i.
12:30FTSvetkavitsa1-0Kaliakra
44' stoyanov r.
12:30FTVidima Rakovski Sevlievo0-1Lyubimets 2007
46' budinov m.
Chile: Primera B Clausura
15:00FTCoquimbo Unido3-2Lota Schwager
64' pierani m.
73' pierani m.
82' maldonado j.
48' calderon a.
89' sepulveda d.
15:00FTCurico Unido1-0San Luis Quillota1
67' huerta o.
15:00FTDeportes Naval3-1Everton De Vina
21' leichner c.
26' leichner m.
63' leichner m.
5' munoz j.
15:00FTMagallanes0-0Deportes Puerto Montt
15:00FTNublense3-3Barnechea1
7' riquero m.
51' cisternas j.
89' orellana
12' gutierrez f.
32' ibanez f. [Pen]
83' maturana n.
15:00FTSan Marcos De Arica2-1Deportes Concepcion
87' segovia m.
90' pina f.
42' alegre m.
15:00FTSantiago Morning3-1Union Temuco
30' vranjican p.
58' vranjican p.
88' reyes g.
84' alvarez h.
Chile: Clausura
19:00FT1Cobreloa2-4Santiago Wanderers
80' martinez g.
90' comba s.
28' sandoval b.
52' toloza r.
58' salmeron l.
81' calandria p.
21:30FTUnion La Calera0-2Huachipato
57' cortes c.
83' sandoval g.
19:00FTUniversidad de Chile0-0Universidad Catolica
Colombia: Clausura
20:15FT1Boyaca Chico0-1Patriotas
1' lazaga m.
20:15FTCucuta Deportivo1-0Quindio
73' hernandez h.
00:45FTDeportes Tolima2-1Deportivo Pasto
53' monsalvo c.
66' chara y.
73' zapata v. [Pen]
22:30FTDeportivo Cali3-2Atletico Huila
48' giraldo v. [Pen]
63' escobar a.
90' perea b.
34' cordoba e.
54' barahona n.
22:30FTIndependiente Medellin2-1Junior
35' viafara j.
72' ezequiel g.
50' soto g. [Pen]
20:15FT1Real Cartagena0-2La Equidad1
41' arias f.
76' cossio d. [Pen]
Costa Rica: Primera Division Apertura Apertura (Invierno)
23:00FT1Alajuelense2-3Deportivo Saprissa1
31' gabas p.
40' oviedo c. [Pen]
24' robinson a.
29' robinson a.
75' guevara a. [OG]
17:00FT1CS Uruguay1-0Santos De Guapiles1
72' condega j.
02:00FT1Herediano4-1Puntarenas3
17' sanchez j.
57' pais d.
65' salazar p.
82' ramirez e.
50' venegas j.
19:30FTLimon2-1San Carlos
12' cooper h.
53' cameron d.
61' munguio e.
17:00FTPerez Zeledon0-1Belen Siglo
43' santana a.
Croatia: 1. HNL
18:00FTOsijek1-2Lokomotiva Zagreb
46' zubak m.
49' mesaric l.
87' kramaric a.
Cyprus: 1st Division
16:00FT2Alki Larnaca1-3Apollon Limassol2
82' conde
21' parlov i.
37' setti s.
90' garcia r.
16:00FT4Anorthosis Famagusta1-0Nea Salamis7
64' spadacio j. [Pen]
15:00FT3Enosis Paralimni1-2Olympiakos Nicosia2
40' yakubu s.
3' henrique
25' sotiriou p.
Czech Republic: 2. Liga
14:00FTBohemians 19051-1Viktoria Zizkov
65' jirous m.
54' kalod r.
13:00FTKarvina2-2Banik Most
12' besta a.
35' misinsky v.
42' lafrance p.
79' mujagic a.
13:00FTVarnsdorf4-1Taborsko
16' schubert j.
25' kotis m. [Pen]
44' martan l.
58' martan l. [Pen]
80' dobal v.
13:00FTZnojmo1-2Caslav1
71' pollalis l. [OG]
6' krmencik m.
22' fikejz d.
Czech Republic: Czech Liga
16:00FT61Brno1-3Dukla Prague6
55' berger t. [OG]
9' borek t.
36' borek t.
89' marek j.
14:00FT31Hradec Kralove0-1Ceske Budejovice1
84' reznicek j.
17:00FT1Sigma Olomouc6-1FK Pribram2
21' klesnil z.
45' petr j.
53' petr j.
63' ordos m.
90' ordos m.
90' ordos m.
67' danoski z.
17:05FT7Slavia Prague0-1Viktoria Plzen3
30' hubacek d. [OG]
Denmark: Superligaen
18:00FT2Aarhus0-2FC Copenhagen1
40' bolanos c.
45' stadsgaard k.
16:00FT31Brondy0-3Odense1
6' falk jensen r.
64' larsen e.
90' andreasen h.
13:00FT3Randers FC0-0AC Horsens1
Denmark: 1st Division
14:00FTAB Copenhagen1-1Bronshoj
9' jradi b.
53' braemer s.
12:00FTFredericia5-1Hjorring
9' henriksen m.
13' pallesen s.
25' mikkelsen m.
51' kanstrup p.
66' jensen d.
32' agger m.
14:00FTFyn0-2Vejle
61' kronborg l.
82' kronborg l.
15:45FTLyngby2-1Hobro1
7' poulsen y.
21' poulsen y.
56' stankov a.
12:00FTVestsjaelland1-2HB Koge
20' henningsen c. [Pen]
84' storm b. [Pen]
90' kaagh a.
Denmark: 2nd Division East
12:00FT1Avarta3-3LF Alliancen
12:00FTFremad Amager1-3Svebolle
12:00FTNordvest1-2B 1908
12:00FTRoskilde2-1Naestved
Denmark: 2nd Division West
12:00FTFC Svendborg1-3Brabrand
12:00FTThisted2-1Marienlyst
Ecuador: Division 1 Division 1 Stage 2
22:00FTBarcelona Guayaquil5-0Emelec2
38' diaz d.
45' arrinton n.
48' arrinton n.
59' arroyo m. [Pen]
63' diaz d.
17:00FTDeportivo Quito1-1Deportivo Cuenca
65' bevacqua m.
36' cano b.
16:30FTLDU Quito2-2Tecnico Universitario
14' nahuelpan a.
71' reasco n.
35' arraya j.
83' cevallos w.
17:00FT1Olmedo0-0El Nacional2
England: Premier League
16:00FTLiverpool1-1Newcastle United11
67' suarez l.
43' cabaye y.
13:30FTQueens Park Rangers1-1Reading2
66' cisse d.
16' gorkss k.
England: FA Cup 1st Round
15:00FTBurton Albion3-3Altrincham
53' diamond z.
76' diamond z.
90' zola c.
29' rodgers c.
34' stanton n. [OG]
85' mccrory d. [OG]
16:30FTDorchester1-0Plymouth Argyle1
49' gosling j.
France: Ligue 1
13:00FT2Ajaccio0-2Marseille2
55' ayew a.
87' ayew j.
20:00FT2Bordeaux1-0Toulouse4
87' gouffran y.
16:00FT11Lyon5-2Bastia41
5' gonalons m.
26' lacazette a.
56' lisandro l. [Pen]
90' briand j.
90' malbranque s. [Pen]
28' khazri w.
32' rothen j. [Pen]
Germany: Bundesliga
14:30FT1Bayer Leverkusen3-2Fortuna Dusseldorf2
16' sam s.
41' schurrle a.
66' castro g.
40' rafael n.
86' bodzek a.
16:30FT1Werder Bremen2-1Mainz3
11' hunt a.
85' hunt a.
64' szalai a.
Germany: 2. Bundesliga
12:30FT3Dynamo Dresden0-2Union Berlin1
14' schonheim f.
54' schonheim f.
12:30FT3VfL Bochum2-2Energie Cottbus2
73' sinkiewicz l.
90' dedic z.
5' heerwagen p. [OG]
52' sanogo b.
12:30FT2VfR Aalen2-0FC Koln1
31' dausch m.
77' cidimar
Germany: Regionalliga North
14:00FTGoslarer4-1FC Oberneuland
15' alawie m.
38' moslehe m.
81' eilers j.
90' ridder s.
53' kniat m.
13:00FTSt Pauli II1-2Weiche Flensburg
25' kurczynski k.
21' kasumovic e.
74' melfsen k-c.
13:00FTVfb Lubeck3-2Victoria Hamburg
6' altin s.
40' schulz k.
44' kluk k.
9' sachs j.
16' rabenhorst m.
13:00FTVfB Oldenburg1-2VfR Neumunster
87' koster n.
10' baal a. [OG]
65' thomas f.
14:00FTWilhelmshaven0-0TSV Havelse
Germany: Regionalliga Northeast
12:30FTHalberstadt1-1Union Berlin II
90' neef k.
18' ujazdowski d.
12:30FTHertha Berlin II1-1Energie Cottbus II
57' morales a.
51' zerna e.
12:30FT1Meuselwitz0-0Carl Zeiss Jena1
12:30FT1Torgelower SV Greif0-4RB Leipzig
42' frahn d.
64' kutschke s.
81' schulz b.
87' frahn d.
Germany: Regionalliga West
13:00FTFortuna Dusseldorf II1-2Bayer Leverkusen II
18' erat t.
8' herzig d.
83' al ghaddioui h.
13:00FTSSVg Velbert0-2Viktoria Koln
26' dahmani h.
75' kukielka m.
Germany: Regionalliga Southwest
13:00FTEintracht Trier3-2SSV Ulm 1846
72' pagenburg c.
82' pagenburg c.
89' pagenburg c.
24' kaufmann f.
32' seddiki e.
13:00FTFSV Frankfurt II1-4TuS Koblenz
63' lamidi m.
48' ferfelis d.
65' ferfelis d.
71' klasen t.
90' nonnenmann p.
13:00FTHoffenheim II4-1Eschborn
7' hertlein p. [OG]
21' ludwig a.
23' ludwig a. [Pen]
83' thomalla d.
45' strenkert u.
Ghana: Premier League
15:00FTAduana Stars2-0Amidaus Pro
15:00FTBerekum Arsenal0-1Liberty Pro Fc
15:00FTHeart Of Lions0-1Ashanti Gold
15:00FTHearts Of Oak3-2Real Tamale United
15:00FTKing Faisal Babes0-1Ebusua Dwarfs
15:00FTMedema Sporting Club0-1Asante Kotoko
15:00FTNew Edubiase United1-0All Stars
15:00FTTema Youth1-1Berekum Chelsea1
Greece: Super League
15:15FT4Asteras Tripolis2-0Pas Giannina4
41' usero f.
90' hegon
17:30FT3Panathinaikos1-0AEK Athens4
24' toche j.
15:15FT3Panionios1-2PAOK41
56' aravidis c.
39' athanasiadis s. [Pen]
42' athanasiadis s.
13:00FT5Skoda Xanthi1-0Levadiakos3
73' onwuachi b.
Greece: Football League
13:00FTDoxa Drama2-3Giannitsa1
47' taralidis g.
72' poulakos
14' stefanidis g.
39' stefanidis g.
68' stefanidis g.
13:00FTEthnikos Gazorou2-0Kallithea
62' gogas t.
68' aleksandrowicz p.
13:00FT1Iraklis 19081-1Iraklis Psachnon
70' voutsias p.
40' chaikalis m.
13:00FT1Olympiakos Volou2-0Epanomi
45' paleologos t.
64' yenga y.
13:00FT1Pierikos0-1Apollon Smirnis
45' katsikis g. [Pen]
13:00FTThrasivoulos1-1Fokikos
44' syros g.
56' gomez m-g.
13:00FTVisas Megaron2-0Niki Volou
25' kritikos s.
70' vlachos p.
Greece: Football League 2 North
13:00FTAnagennisi Karditsa2-0Odysseas Kordeliou
75' athanasiadis
83' chatzirizos
13:00FTDoxa Kranoulas0-0Ethnikos Sid
13:00FTEconomos Tsaritsanis0-0Aiginiakos
13:00FTPae Apollon 19261-0Tirnavos 2005
21' provatidis
13:00FTPae Kassioti2-0Vataniakos
40' anifantis
68' karagiannis
13:00FTTilikratis0-0Zakinthos1
Greece: Football League 2 South
13:00FTEpiskopi2-1Acharnaikos
37' triantafillou
74' seliniotakis
72' kalogeropoulos
13:00FT1Kalamata1-1Glifada1
80' skarlatos
23' skaros [Pen]
13:00FTKorinthos1-3Chania
76' samprakos
5' goniotakis
70' paggalos
89' tatarakis
13:00FTPanaigialeios3-0Ethnikos Asteras
13:00FT1Rouvas2-0Paniliakos
36' kordonouris [Pen]
48' anogianakis
Hungary: NB 1
17:30FTGyor Eto0-0Budapest Honved
15:30FTKaposvari Rakoczi0-2Videoton
47' nikolic n.
79' nikolic n.
Israel: Ligat ha'Al
18:50FTMaccabi Netanya2-1Hapoel Tel Aviv
45' sabaa a.
71' el-khatib a.
62' damari o.
Italy: Serie A
14:00FT4Bologna1-1Udinese3
46' diamanti a.
73' di natale a.
14:00FT1Catania4-0Lazio
9' gomez a.
25' lodi f. [Pen]
28' gomez a.
69' barrientos p.
14:00FT2Fiorentina4-1Cagliari1
14' rodriguez g.
50' jovetic s.
54' toni l.
85' cuadrado j.
43' casarini f.
14:00FT3Napoli1-1Torino5
6' cavani e.
90' sansone g.
11:30FT2Pescara2-0Parma3
49' abbruscato e.
90' weiss v.
19:45FT21Roma4-1Palermo2
11' totti f.
31' osvaldo p.
69' lamela e.
79' destro m.
84' ilicic j.
14:00FT3Sampdoria1-2Atalanta4
53' maresca e.
2' bonaventura g.
76' de luca g.
14:00FT4Siena1-0Genoa2
54' paci m.
Italy: Serie C1A
13:30FTAlbinoleffe1-1Feralpisalo
13:30FTComo0-0Cremonese
13:30FTCuneo2-0Pavia
13:30FTReggiana2-2Sudtirol1
13:30FTTrapani2-0Tritium2
13:30FT1Treviso1-3San Marino Calcio1
13:30FTVirtus Entella1-1Lumezzane
Italy: Serie C1B
13:30FT1Avellino3-0Sorrento
17:00FTBarletta0-1Andria BAT
13:30FTBenevento1-2Prato
13:30FTCatanzaro0-3Frosinone
13:30FTGubbio2-1Viareggio
13:30FTPaganese2-0Carrarese
13:30FTPisa1-1Nocerina
Italy: Serie C2A
13:30FTCasale1-1Renate
13:30FTCastiglione2-1Forli
13:30FTFano Alma Juventus2-1Pro Patria2
13:30FTGiacomense1-2Alessandria
13:30FTMonza0-1Mantova
13:30FTSantarcangelo1-1Rimini
13:30FTSavona1-0Bellaria Igea
13:00FTUnione Venezia1-1Milazzo
13:30FTVallee D'Aoste1-1Bassano Virtus
Italy: Serie C2B
13:30FTAprilia1-0Poggibonsi
13:30FTBorgo Buggiano3-5L'Aquila
13:30FTCampobasso0-2Vigor Lamezia
13:30FTChieti2-3Teramo
13:30FTFoligno3-1Aversa Normanna
13:30FTFondi2-3Gavorrano
13:30FTMartina Franca 19471-0Hinterreggio
13:30FTMelfi1-0Arzanese
Japan: J League 2
07:00FTAvispa Fukuoka0-2Kyoto Sanga
24' komai y.
46' nakamura a.
07:00FTEhime FC3-1Thespa Kusatsu
40' maeno t.
56' arita k.
75' ishii k.
49' kumabayashi s.
04:00FTFagiano Okayama2-1Tochigi SC
25' kawamata k.
39' kawamata k.
51' kan k.
06:00FTFC Gifu0-0Tokushima Vortis
04:00FTGiravanz Kitakyushu1-0Kataller Toyama
84' takeuchi r.
07:00FTJEF United Chiba2-0Matsumoto Yamagata
14' fujita y.
60' yamaguchi s.
04:00FTMito Hollyhock1-1Machida Zelvia
59' suzuki y.
43' kitai y.
04:00FTOita3-0Montedio Yamagata
49' kijima y.
60' morishima y.
72' choi j-h.
07:00FTShonan Bellmare1-0Gainare Tottori
88' quirino
07:00FTTokyo Verdy0-1Yokohama FC
78' tahara y.
04:00FTVentforet Kofu2-0Roasso Kumamoto1
56' own goal [OG]
74' izawa a.
Kenya: Premier League
10:00FTKCB2-1Sofapaka
12:30FTMuhoroni Youth0-4Gor Mahia
11:00FTSony Sugar1-0Oserian
12:00FTThika United0-0Chemelil Sugar
12:30FTTusker2-0Western Stima
Latvia: Division 1
12:00FTGulbene 20051-3Daugava Daugavpils
50' karasausk a.
18' ibe s.
25' zizilevs m.
55' glusko i. [OG]
12:00FTLiepajas Metalurgs4-0Daugava Riga
35' kamess v.
53' kalns j.
70' kalns j.
90' afanasjevs v.
12:00FTSkonto Riga5-0Metta/LU
18' labukas t.
42' mingazov r.
56' labukas t.
69' maksimenko v.
87' petersons a.
12:00FTSpartaks1-1Jelgava
48' agudelo d.
58' soumaila k.
12:00FTVentspils2-1FC Jurmala
77' saito y.
78' saito y.
73' aleksejevs i.
Lithuania: Division 1
14:10FTSuduva Marijampole1-1Pakruojo Kruoja
21' ledesma r.
38' zhygalov s.
13:00FTZalgiris Vilnius3-0REO Vilnius
Mexico: Apertura
22:00FT21Atlas2-2Puebla1
9' torres g.
41' gonzalez a.
34' alustiza m. [Pen]
90' polo a.
02:30FT3Club Tijuana0-0San Luis5
01:00FT1Monterrey0-1Tigres4
63' pulido a.
18:00FT3Toluca0-0Monarcas Morelia4
Netherlands: Eredivisie
13:30FTAZ Alkmaar1-2VVV Venlo1
87' falkenburg e.
79' maguire b.
90' radosavljevic a.
13:30FT1FC Twente3-0Feyenoord1
9' chadli n.
17' castaignos l.
78' tadic d.
11:30FT1Groningen1-2NEC Nijmegen3
12' de leeuw m.
66' palsson v.
90' roorda g.
13:30FT4Heerenveen2-1Zwolle1
36' finnbogason a.
71' de ridder d.
87' van den berg j. [Pen]
15:30FT1NAC Breda2-1RKC Waalwijk3
24' verbeek d.
45' gudelj n.
2' chevalier t.
Netherlands: Eerste Divisie
13:30FT1Den Bosch1-0Fortuna Sittard3
47' van weert t.
Norway: Tippeligaen
17:00FT1Aalesund2-2Haugesund
11' rojas m.
34' james l.
78' haukas m.
87' fevang g.
17:00FT2Honefoss1-1Sandnes Ulf
46' mora h.
82' skjolsvik a.
17:00FT1Lillestrom6-0Stabaek
22' moen p.
52' helstad t.
76' palmason p.
79' palmason p.
88' bolly m.
90' gulbrandsen f.
18:00FT1Stromsgodset2-1Rosenborg1
67' kamara o.
76' kovacs p.
64' prica r.
17:00FTViking2-1Brann2
2' nisja v.
61' ornskov m.
56' bjordal j. [OG]
Norway: Adeccoligaen
11:30FTBaerum2-2Ranheim
3' llullaku e.
69' aalbu a.
28' krogstad d.
58' aasen g. [Pen]
11:30FTBryne2-2Mjondalen
28' larsen s.
79' herrem g.
32' stokke b.
65' midtgarden e.
11:30FTHam-Kam2-1Ullensaker/Kisa
71' rise j.
74' sildnes e.
18' dos santos s.
11:30FTHodd1-0Sandefjord
53' heltne v.
11:30FTIK Start3-0Kongsvinger
9' vilhjalmsson m.
24' vilhjalmsson m.
26' asante e.
11:30FTSarpsborg 083-2Notodden
4' giaever m.
74' hoas o.
84' wiig m.
19' nynes a.
69' holmen m.
11:30FTStrommen1-0Alta
59' moller s.
11:30FTTromsdalen3-0Bodo/Glimt1
35' johansen j. [Pen]
53' jama m.
62' lysvoll v.
Paraguay: Clausura
22:30FTCerro Porteno1-0Sportivo Carapegua
70' cardozo l.
19:50FTCerro Porteno PF1-0Rubio Nu
12' godoy m.
20:00FTClub Nacional2-0Tacuary
63' miers m.
71' melgarejo m.
20:00FTIndependiente FBC1-1Sol De America1
83' martinez r.
8' mendieta d.
20:30FT1Sportivo Luqueno1-1Club Guarani2
53' vargas c.
37' lopez d.
Peru: Division 1
16:00FTCienciano2-2Uni de San Martin1
24' pizarro d.
90' scorza e.
49' sanchez j.
76' gutierrez j.
17:00FTHuancayo2-0Jose Galvez1
62' ibarra s.
85' morales d.
20:30FTSport Boys1-1FBC Melgar
48' vera j.
81' garcia f.
16:30FTSporting Cristal4-0Inti Gas
10' sheput r.
43' rengifo h.
62' sheput r.
71' cazulo j.
Poland: Ekstraklasa
13:30FT2Lechia Gdansk1-2Legia Warsaw2
69' traore a.
36' radovic m.
73' ljuboja d.
16:00FT3Polonia Warsaw2-0Korona Kielce1
62' teodorczyk l.
88' teodorczyk l.
Poland: I Liga
11:15FTKolejarz Stroze1-2Flota Swinoujscie
62' kowalczyk m.
45' arifovic e. [Pen]
88' zalepa s.
11:30FTLKS Lodz0-1Miedz Legnica
60' zasada m.
12:00FTStomil Olsztyn0-2Arka Gdynia
60' vinicius m.
75' szwoch m.
11:30FT1Warta Poznan0-1GKS Tychy
65' bukowiec m.
Portugal: Primeira Liga
18:00FT32Academica0-2Estoril1
84' nascimento b.
90' lica
16:00FT2Moreirense0-1Rio Ave1
57' tomas j.
16:30FT1Nacional2-4Beira Mar31
52' revson [Pen]
60' revson
12' balboa j.
43' ribeiro r.
58' jaime
69' sasso v.
16:00FT4Pacos Ferreira0-0Olhanense3
20:15FT41Vitoria Setubal2-1Sporting Lisbon3
27' santos p.
68' meyong a.
42' jeffren
Portugal: Liga de Honra
16:00FT1Benfica B1-3Sporting Lisbon B
76' cancelo j.
17' rubio d.
68' dier e.
86' etock
15:00FTFeirense1-0Sporting Covilha
18' fonseca c.
15:00FT1Freamunde0-1Arouca
79' joeano
16:00FTNaval2-1Guimaraes B1
80' pedro j.
88' carvalhas a.
39' mane t.
16:00FTSanta Clara2-1Atletico
72' godinho
82' reguila
33' quinaz
16:00FT1Sporting Braga B1-2Deportivo Aves
2' manoel r.
68' rabiola
81' dally
15:00FTTondela0-1Portimonense
59' fernandes r.
11:15FTTrofense1-1Oliveirense1
5' paulinho
31' silva c.
16:00FTUniao Madeira1-1Leixoes
58' irobiso c.
52' mailo
Rep. Of Ireland: Cup Final
15:30AETDerry City3-2St Patricks Athletic
55' greacen s.
68' patterson r. [Pen]
105' patterson r.
53' o connor s.
87' fagan c.
Romania: Liga 1
17:00FT1Otelul Galati2-0Gaz Metan Medias1
14' giurgiu g.
59' pena m.
19:30FT4Steaua Bucuresti3-1Dinamo Bucuresti3
63' rusescu r. [Pen]
84' rusescu r.
87' szukala l.
38' alexe m.
Romania: Liga II Serie 1
11:00FTCF Braila1-0Rapid Suceava
90' ciocalteu a.
09:00FTSageata Navodari2-1Botosani
90' diaby a.
90' musuroia i.
9' mbella e.
Russia: Premier League
11:45FT1Anzhi Makhachkala3-1Terek Grozni2
9' boussoufa m.
17' traore l.
64' samba c.
54' georgiev b. [Pen]
09:30FT3CSKA Moscow2-1Lokomotiv Moscow11
28' elm r.
90' wernbloom p.
33' eschenko a.
14:00FT3Krasnodar2-0Dinamo Moscow1
37' wanderson
90' konate m.
Scotland: Premier League
12:45FTDundee United2-2Celtic4
89' mackay-steven g.
90' ambrose e. [OG]
69' miku
80' watt t.
Serbia: Super Liga
12:00FTRad1-1Vojvodina
62' kojic n.
70' trajkovic b.
Singapore: S League Division 1
11:45FTGombak United0-0Albirex Niigata1
11:45FTTanjong Pagar United2-3Woodlands Wellington
35' rashid a.
60' kawanabe t. [Pen]
3' ho m-s.
6' swee g.
13' ho m-s. [Pen]
Slovenia: 1. SNL
13:00FT1Mura 052-3Luka Koper
20' bohar d.
70' matusiwa k.
24' cadikovski d.
48' cadikovski d.
90' popovic d.
South Africa: League Cup Quarter Finals
13:00PensBloemfontein Celtic5-3Orlando Pirates
55' bacela l. [Pen]
88' gamildien r.
90' mogorosi j.
3-323' klate d.
49' manyisa o.
57' matlaba t.
South Korea: K League Division 1
06:00FTDaegu FC0-1Chunnam Dragons
28' park s-y.
05:00FTFC Seoul1-1Suwon Bluewings1
86' jung j-g.
23' lee s-h.
06:00FTGangwon5-1Daejeon Citizen1
31' zicu i.
40' shim y-s.
49' baek j-h.
56' wesley
89' kim e-j.
41' oris k.
08:00FTJeonbuk Motors3-0Busan I Park
26' lee d-g. [Pen]
58' leonardo p.
74' lee d-g.
Spain: Primera Division
15:00FT1Deportivo La Coruna1-0Mallorca2
30' gama b.
18:45FT5Granada1-2Athletic Bilbao4
53' el-arabi y.
13' aduriz a. [Pen]
27' aduriz a.
16:50FT21Osasuna0-1Valladolid3
83' ebert p.
11:00FT1Real Sociedad0-1Espanyol6
77' colotto d.
20:30FT1Sevilla0-0Levante1
Spain: Segunda Division
11:00FT1Cordoba1-0Guadalajara
88' rennella e.
11:00FTHercules1-5Xerez
65' bedia e.
4' rey a.
23' israel
48' porcar l.
53' tato
68' tato
11:00FT1Huesca2-2Real Madrid Castilla1
49' diogo
76' ivan [OG]
3' juanfran
64' cheryshev d.
17:00FTLas Palmas1-0Ponferradina1
49' guerrero j.
17:00FTLugo1-0Elche
81' diaz o.
19:30FTRecreativo Huelva0-2Almeria
22' garcia r.
61' mejia a.
19:00FTSporting Gijon0-0Sabadell
Sweden: Allsvenskan
14:00FT2AIK Stockholm2-0Malmo FF
33' bangura m.
62' lundberg v.
14:00FT1Elfsborg1-1Atvidabergs FF3
30' ishizaki s.
76' prodell v.
14:00FTGefle IF2-2Helsingborg3
12' orlov j.
77' lantto j.
37' lindstrom m.
43' djurdjic n.
14:00FT1GIF Sundsvall1-2Hacken2
69' holster f.
48' majeed w.
83' soderberg t.
14:00FT1IFK Goteborg1-0Djurgarden1
44' selakovic s.
14:00FTIFK Norrkoping2-1Mjallby
29' nyman c.
59' thorvaldsson g.
46' ericsson p.
14:00FT1Orebro4-0GAIS2
12' berisha i.
22' kamara a.
26' hasani s.
90' hasani s.
14:00FT1Syrianska FC3-0Kalmar FF3
63' felic d.
66' touma s.
83' baath a.
Switzerland: Super League
12:45FT2FC Thun1-4FC Zurich2
89' schneuwly m.
15' teixeira j.
28' jahovic a.
46' kukuruzovic s.
77' kukuruzovic s.
12:45FT2Lucerne1-1Servette4
89' andrist s.
47' eudis
15:00FT11St Gallen0-3Sion2
38' buhler a.
83' crettenand d.
90' wuthrich s.
Switzerland: Challenge League
15:00FTBellinzona1-5FC Winterthur
33' ivanishvili g.
16' kuzmanovic k. [Pen]
67' kuzmanovic k.
75' lenjani e.
82' luscher s.
87' kuzmanovic k.
15:00FTVaduz1-0Lugano
74' baron m.
Turkey: Super Lig
17:00FT41Besiktas3-0Mersin Idman Yurdu2
6' almeida h. [Pen]
31' ozyakup o.
45' holosko f.
14:00FT41Genclerbirligi1-2Elazigspor5
25' demir a.
27' bayrak s.
85' kaloglu s.
17:00FT3Orduspor2-0Sivasspor11
45' stancu b. [Pen]
50' kabze h.
Turkey: 1. Lig
17:00FT11461 Trabzon0-1Kartalspor
72' uslu m.
17:00FTAdana Demirspor4-1Ankaragucu
25' kaba g.
66' evirgen e.
69' juninho
85' juninho
55' ozgoz t.
12:00FTBoluspor2-2Adanaspor
41' solmaz a. [Pen]
47' vatansever c.
8' etame m.
52' nwogbo c.
17:00FTGoztepe0-1Manisaspor
47' cevahir b.
12:00FTTavsanli Linyitspor1-3Sanliurfaspor
77' yildirimli o.
34' ozkan s.
63' ozkan s.
90' ozer s.
Turkey: 2. Lig
11:30FTAnadolu Selcukluspor1-1Iskenderun DC
11:30FTBalikesirspor2-1Altay1
11:30FTBayrampasa2-2Korfezspor
11:30FT1Bugsasspor2-1Turgutluspor
11:30FTCamlidere Sekerspor0-1Inegolspor
11:30FT1Denizli Belediye1-4Tokatspor
11:30FTEyupspor2-1Gaziosmanpasa
11:30FTGiresunspor1-2Bozuyukspor
11:30FTKahramanmarasspor1-1Hatayspor
11:30FT1Kirklarelispor1-1Ofspor1
11:30FTPendikspor1-0Nazilli Belediyespor
11:30FTSakaryaspor2-2Bandirmaspor
11:30FT1Sariyer0-2Gungoren Bld
11:30FTTarsus Idman Yurdu0-2Fethiyespor
11:30FTUnyespor2-1Tepecikspor AS
11:30FTYeni Malatyaspor0-0Alanyaspor
UEFA: U19 Championship Qualifying Round
12:30FTAndorra U190-3Hungary U19
21' varga s.
22' lorinczy a.
84' bese b.
12:30FTAustria U192-1Bulgaria U19
70' frank a.
74' frank a.
6' angelov m.
UEFA: U17 Championship Qualifying Round
11:00FTGeorgia U173-0Scotland U17
17' zarandia l.
65' gorozia t.
80' zarandia l.
11:00FTUkraine U176-0Luxembourg U17
29' lukyanchuk p.
32' kovalenko v.
34' zinchenko o.
39' arendaruk d.
61' luchkevych v.
74' polyuhanych d.
Ukraine: Premier League
16:30FT3Chernomorets Odessa3-0Metalurg Donetsk5
21' de matos l.
24' djedje f.
73' santana a. [Pen]
17:30FT2Karpaty Lviv6-0Kryvbas Kryvyi1
6' kenia l.
23' gladkiy a.
29' lucas
40' stilic s.
55' lucas
89' lucas
15:30FT31Volyn Lutsk2-1Goverla Zakarpattia1
41' arzhanov v.
56' savic d.
60' le tallec d.
14:00FT3Vorskla Poltava1-0Arsenal Kiev3
71' gromov a.
11:30FT31Zarya Lugansk2-2Illichivec Mariupol1
30' ljubenovic z.
52' de oliveira d.
28' yaroshenko k.
35' yaroshenko k.
Uruguay: Primera Division Apertura
12:15FTEl Tanque Sisley2-1Cerro1
56' mello a.
81' acuna h. [Pen]
55' mastrianni g.
19:00FTJuventud1-0Cerro Largo
78' poncet g.
19:00FTLiverpool Montevideo2-3Fenix
22' arias a. [Pen]
50' aguirre r.
60' guevgeozian m.
85' puglia m.
88' guevgeozian m. [Pen]
20:00FTPenarol2-1Defensor Sporting
43' macaluso d.
74' torres a.
90' puppo f.
19:00FTProgreso1-0Central Espanol
22' fernandez w.
19:00FTWanderers0-1Bella Vista
49' abisab m.
USA: MLS Cup Play Offs Conference Semi Finals
00:00FT11DC United1-1New York Red Bulls2
61' miller r. [OG]
65' hamid b. [OG]
20:30FT2Houston Dynamo2-0Sporting Kansas City1
18' moffat a.
75' bruin w.
Venezuela: Primera Division Apertura
19:30FTAtletico Venezuela1-0AC Mineros
67' di julio g.
21:30FTCaracas1-0Estudiantes Merida1
89' lucena f.
21:30FTCD Lara3-2Deportivo Petare
14' rey j.
56' rey j.
73' castellin r.
45' quintero j.
51' quintero j. [Pen]
20:30FTEl Vigia1-1Trujillanos
80' cabrera n. [Pen]
90' alzate c.
19:30FTPortuguesa3-1Llaneros
9' alfaro c.
25' villegas f.
60' saavedra a.
3' gonzalez h.
22:30FTZamora2-0Monagas
53' falcon j.
64' falcon j.
20:00FTZulia1-2Real Esppor
27' rojas g.
75' gonzalez a.
79' arias a.