William Hill Offer
Steve Claridge's Tips
Football Betting Tips

Beat The Bookies with weekly tips from Football League Show Host, Radio 5 Live Presenter and former player Steve Claridge

Live Scores Archive
   February 2013   
SMTWTFS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728 

Football Results Archive

Saturday, 16th February 2013

Argentina: Clausura
22:15FT2Colon Santa Fe1-1San Martin de San Juan5
59' gigliotti e. [Pen]
8' luna j.
20:00FT21Godoy Cruz2-1Union Santa Fe31
29' castro a.
89' salinas r.
2' franzoia a.
00:15FTRacing Club2-0Argentinos Juniors2
34' vietto l.
75' pelletieri a.
20:00FT3San Lorenzo0-0Belgrano Cordoba2
23:15FTVelez Sarsfield0-0Independiente11
Argentina: Primera B Nacional
22:00FTDefensa y Justicia1-0Olimpo Bahia Blanca
3' milla c.
20:00FT1Deportivo Merlo2-3Sarmiento Junin2
32' pajon m. [Pen]
83' pajon m. [Pen]
54' delgado d.
66' garnier y.
74' quiroga l.
22:00FTDouglas Haig3-0Rivadavia2
45' mazza p.
52' gioda l.
83' gioda l.
00:30FTGimnasia Jujuy1-0Nueva Chicago
21' paez j.
21:00FTRosario Central1-0Boca Unidos
70' encina h.
Australia: A League
08:45FT1Melbourne Victory1-2Western Sydney2
75' pain c.
11' la rocca i.
72' ono s.
10:45FT1Perth Glory2-1Central Coast Mariners
27' dodd t.
64' smeltz s.
13' ibini-isei b.
06:30FT1Sydney FC2-1Adelaide United3
49' antonis t.
66' powell b.
78' juric t.
Austria: Bundesliga
17:30FT4Admira Wacker1-2Wiener Neustadt3
38' ouedraogo i.
48' hlinka p. [Pen]
50' tadic d.
17:30FT4Mattersburg0-0Sturm Graz4
17:30PPRZ Pellets WACP-PRed Bull Salzburg
15:00FT21SV Ried3-0Wacker Innsbruck1
10' riegler j.
45' riegler j.
90' walch c.
Belgium: Pro League
17:00FT2Cercle Brugge0-1Standard Liege1
17' ezekiel i.
19:00FT1Lierse0-2KV Mechelen3
11' junker m.
69' de petter s.
19:00FT3Mons0-2KAA Gent1
67' mboyo i.
71' kage h.
19:00FTOH Leuven1-1Beerschot AC31
49' ibou s.
79' raman b.
19:00FT3Zulte-Waregem2-0Waasland-Beveren1
19' leye m.
63' delaplace j.
Belgium: 2nd Division
19:00FT1Eupen1-0Tubize2
47' ibusuki h.
18:30FTKSV Oudenaarde2-5KVSK United
7' martens j.
17' martens j.
11' wisniowski e.
38' vanaken h.
61' wisniowski e.
77' trossard l.
88' meeuws r.
19:00FT1Roeselare1-1FC Brussels1
81' declercq f. [Pen]
90' diop a.
19:00FTWesterlo3-1CS Vise
52' goor b.
57' cools j.
76' goor b.
20' masmanidis i.
Brazil: Paulista
21:30FT1Mirassol4-3Botafogo Sp1
23' camilo
52' camilo
54' pio
59' augusto
49' nunes
64' ze antonio
73' roberto p.
21:30FTSao Bernardo0-0Paulista
21:30FTSao Caetano1-2Bragantino
33' rivaldo
10' lincom
90' lincom
21:30FTSao Paulo3-2Ituano
19' osvaldo
51' jadson
89' ganso p.
31' domingues k.
73' adailton
19:00FTUniao Barbarense1-2Mogi Mirim
70' reinaldo a.
34' wagner
42' roni
19:00FTXV de Piracicaba2-3Guarani Campinas
43' diogo m.
71' diogo m.
11' mendes r.
45' matias t.
50' mendes r.
Brazil: Carioca Taca Guanabara
19:00FTBoavista Sport Club1-0Olaria
14' gilcimar
19:00FTMacae1-0Nova Iguacu
90' costa a.
19:00FTMadureira2-3Bangu1
18' derley
80' lindoso r.
39' junior s.
57' junior s.
85' eudes
19:00FT1Resende1-1Friburguense1
56' elias
23' lucas
Chile: Division 2
20:30FTDeportes Naval1-0Union Temuco
46' soto g.
20:30FT1Deportivo La Serena0-1Coquimbo Unido
74' pierani m.
20:30FTUnion San Felipe0-2Santiago Morning1
31' bauman j.
80' escalante d.
Chile: Division 1
19:00FTEverton De Vina1-1Universidad de Chile
45' romo m.
45' ubilla s.
00:00FTUnion Espanola4-0Audax Italiano
25' rubio p.
33' rubio p.
38' jaime s.
45' jaime s.
21:30FTUnion La Calera1-0Iquique
22' bajter m.
Colombia: Apertura
22:30FTJunior1-2Boyaca Chico
41' ruiz l. [Pen]
9' perez j.
38' movil e.
22:30FTMillonarios1-0Envigado
20' montero f.
20:15FTPatriotas1-3Cucuta Deportivo
75' gonzalez j.
59' soria r.
60' hernandez h.
81' mendoza j.
00:45FTQuindio0-0Atletico Huila
Croatia: 1. HNL
14:00FTHNK Cibalia2-0Osijek1
18' mazalovic t. [Pen]
54' mazalovic t. [Pen]
14:00FTIstra 19612-2Lokomotiva Zagreb
17' bacelic-grgic s.
51' bacelic-grgic s. [Pen]
35' boras i.
90' kramaric a. [Pen]
17:00FT1Slaven Belupo0-2Hajduk Split
16' jonjic m.
82' vukovic i.
Ecuador: Division 1 Division 1 Stage 1
21:30FT1Barcelona Guayaquil2-5Independiente del Valle
38' nahuelpan a.
60' diaz d.
18' guerrero f.
67' sornoza j.
75' sornoza j.
86' guerrero f.
90' parrales m.
01:15FTDeportivo Cuenca1-1Deportivo Quevedo1
78' estupinan v.
8' cortez j.
00:30FTDeportivo Quito3-1El Nacional
43' ayala a.
47' nieto f.
90' nieto f.
74' samaniego d. [Pen]
00:30FTLDU Quito1-2Emelec1
81' puppo f.
49' quinonez p.
86' gaibor v.
19:30FT2Macara0-1Liga De Loja
35' renato f.
17:00FT1Universidad Catolica3-1Manta FC
51' laurito f.
71' laurito f.
89' benitez d.
26' escalada l. [Pen]
England: Championship
15:00FT2Birmingham City0-4Watford
38' deeney t.
43' anya i.
62' deeney t.
89' abdi a.
15:00PPBurnleyP-PHuddersfield Town
13:00FTCardiff City2-1Bristol City1
45' campbell f.
58' campbell f.
90' nugent b. [OG]
15:00FTCrystal Palace4-1Middlesbrough1
9' murray g.
48' ramage p.
57' murray g.
84' phillips k.
80' haroun f.
15:00FT1Derby County0-0Wolves2
15:00FT1Hull City1-0Charlton Athletic2
33' gedo g.
15:00FT1Ipswich Town1-0Blackpool
50' chopra m.
15:00PPMillwallP-PSheffield Wednesday
15:00FT1Nottingham Forest1-1Bolton Wanderers41
59' reid a.
77' davies c.
England: League One
15:00FTBury0-2Coventry City
3' clarke l.
73' baker c.
15:00FTHartlepool United2-1Leyton Orient
88' hartley p.
90' james l.
8' rowlands m. [Pen]
15:00FTPortsmouth1-1Carlisle United
78' walker l. [Pen]
51' loy r.
15:00FTPreston North End2-0Bournemouth
19' beavon s.
31' wright b.
15:00FTSheffield United3-0Colchester United
4' robson b. [Pen]
73' mcdonald k.
90' kitson d.
15:00FTWalsall1-1Notts County
29' grigg w. [Pen]
66' arquin y.
15:00FTYeovil Town3-0Scunthorpe United
28' webster b.
72' hayter j. [Pen]
75' madden p.
England: League Two
15:00FTBristol Rovers1-0Wycombe Wanderers
35' brunt r.
15:00FTCheltenham Town1-1Aldershot Town1
67' benson p.
23' rose d.
15:00FT1Fleetwood Town0-4Burton Albion
59' maghoma j. [Pen]
76' kee b.
87' maghoma j.
90' zola c.
15:00FTGillingham2-1Dagenham & Redbridge
29' legge l.
68' burton d. [Pen]
52' llesanmi f.
15:00FTPlymouth Argyle0-1Oxford United
16' constable j.
15:00FTPort Vale0-1Morecambe1
63' alessandra l.
15:00FTRochdale1-0Torquay United
18' bennett r.
15:00FTRotherham United1-0Chesterfield
57' mullins j.
15:00FT1Southend United1-2Northampton Town
65' lund m.
11' o donovan r.
90' langmead k.
15:00FTWimbledon2-1Bradford City
83' midson j.
90' alexander g.
59' thompson g.
15:00FTYork City1-2Barnet
7' rankine m.
25' yiadom a.
73' hyde j.
England: FA Cup 5th Round
15:00FTArsenal0-1Blackburn Rovers
72' kazim-richards c.
12:45FTLuton Town0-3Millwall
12' henry j.
36' hulse r.
86' n guessan d.
15:00FT1Milton Keynes Dons1-3Barnsley
62' bowditch d.
3' dagnall c.
19' harewood m.
90' dagnall c.
18:00FTOldham Athletic2-2Everton
13' obita j.
90' smith m.
24' anichebe v.
48' jagielka p.
England: Conference Premier
15:00FTAlfreton Town1-2Macclesfield Town
36' clayton p.
31' audel t.
58' fairhurst w.
15:00FTBarrow1-2Nuneaton Borough
48' boyes a.
89' brown a.
90' dance j.
15:00PPBraintree TownP-PSouthport
15:00FTEbbsfleet United0-0Stockport County1
15:00PPForest GreenP-PDartford
15:00FTForest Green1-0Gateshead
60' vieira m.
15:00FTHereford United3-2Lincoln City1
13' stam s.
57' sharp c.
61' sharp c.
9' musa j. [OG]
38' power a. [Pen]
15:00FTHyde0-4Kidderminster Harriers
20' malbon a.
55' johnson m.
58' malbon a.
67' pearson g.
15:00FTMansfield Town3-1Cambridge United
11' stevenson l.
39' jones l.
71' daniel c.
31' hughes l.
15:00FTTelford United3-3Tamworth1
30' craney i.
73' trainer p.
85' reid j.
18' wright t.
41' wright t.
77' wright t.
15:00PPWokingP-PGrimsby Town
15:00FTWoking1-3Newport County
90' mccallum g.
19' minshull l.
34' minshull l.
37' anthony b.
England: Conference North
15:00FTBishops Stortford1-1Hinckley United
38' bailey-dennis a.
35' brown t.
15:00FTBoston United2-2Stalybridge Celtic
40' weir-daley s.
61' newsham m.
17' hall c.
51' gregory c.
15:00FTBrackley Town2-1Solihull Moors
23' reid i.
75' reid i.
90' langdon d.
15:00PPBradford Park AvenueP-PColwyn Bay
15:00FTCorby1-2Chester City
90' malone p.
13' hankin d.
17' jarman n.
15:00FTDroylsden0-6Halifax Town
8' titchner a.
40' seddon g.
43' gardner d.
53' seddon g.
56' worthington j.
85' seddon g.
15:00PPGainsboroughP-PHiston
15:00FTHarrogate Town3-1Worcester City
25' beesley p.
39' chilaka c.
43' beesley p.
86' edwards d.
15:00FTOxford City1-2Gloucester City
72' cook j.
18' morford w.
84' morford w.
15:00FTVauxhall Motors2-0Guiseley AFC
20' noone c.
74' anoruo o.
15:00FTWorkington2-1Altrincham
15' wright j.
88' wright j.
16' moult j.
England: Conference South
15:00FTAFC Hornchurch0-2Maidenhead
20' wall a.
51' behzadi b. [Pen]
15:00FTBasingstoke Town2-1Dorchester
49' williams m.
85' warner m.
88' moore k.
15:00FTBath City3-0Tonbridge Angels1
45' keats n.
59' morgan k.
66' griffin c.
15:00FTBromley1-1Boreham Wood1
85' jones m.
69' montgomery g.
15:00FTEastleigh1-0Chelmsford
43' reason j. [Pen]
15:00FTFarnborough4-1Hayes & Yeading
9' higgins j.
25' bennett d.
44' connolly r.
80' connolly r.
13' collins t.
15:00FTSalisbury City2-0Billericay
21' brett r.
51' white j.
15:00FTSutton United2-0Eastbourne Borough
17' ottaway h.
30' rents s. [Pen]
15:00FTTruro City0-3Staines Town
34' marsh t.
47' wheeler d.
63' page s.
15:00FTWelling United1-0Havant & Waterlooville
60' main j.
15:00FTWeston Super Mare0-3Dover Athletic
11' modeste r.
36' simpempa i.
55' modeste r.
England: FA Trophy Semi Finals
15:00FTGrimsby Town3-0Dartford1
28' disley c.
85' disley c.
87' cook a.
12:45FTWrexham3-1Gainsborough
19' wright d.
65' cieslewicz a.
90' ashton n.
27' stamp d.
Finland: League Cup Group Stage
13:15FTFF Jaro1-0KuPS Kuopio
64' kullstrom m.
France: Ligue 1
19:00FT1Bastia0-1Nice2
61' maupay n.
19:00FT1Lorient2-1Evian Thonon Gaillard3
42' aliadiere j. [Pen]
78' monnet-paquet k.
83' betao
16:00FT2Marseille1-0Valenciennes1
90' fanni r.
19:00FT1Montpellier1-0Nancy4
34' herrera e.
19:00FT1Stade Brestois 291-1Ajaccio2
12' raspentino f.
70' oliech d.
19:00FT2Toulouse2-2Troyes1
86' ben basat e.
88' didot e.
78' yattara m.
83' nivet b.
France: Ligue 2
13:00FTGuingamp2-1Nantes
70' faure c.
84' yatabare m.
9' samassa m. [OG]
France: National
17:00FTBourg Peronnas1-1Paris FC
71' kehound b.
51' roufosse j.
17:30PPEpinalP-PBoulogne
18:00FT2Frejus2-2Cherbourg
13' lubasa c.
73' keita a.
8' jegu f.
83' lina m.
16:00FT1Uzes Pont du Gard0-0Vannes
Friendly: Friendly
12:30FTBanik Ostrava1-1Dukla Banska Bystrica
52' droppa l.
55' vrana p.
09:00FTChernomorets Burgas3-1Rakovski 2001
50' yordanov p.
53' yordanov p.
76' nlundulu g.
12:00FTGefle IF0-1Syrianska FC
30' pereira a.
12:00FTGKS Belchatow0-1Piast Gliwice
59' krycki l.
12:00FT1Halmstads3-2Lyngby1
37' antonsson m.
65' antonsson m.
73' boman m.
11:30FTHJK Helsinki2-2Djurgarden
36' heikkila t.
39' forsell m.
6' span b.
69' fejzullahu e.
13:00FTIFK Goteborg5-1Fredrikstad
40' hysen t.
54' larsson s.
59' gerzic n.
68' hysen t. [Pen]
80' hysen t.
13:00FTKecskemeti TE0-1Hajduk Kula
15:00FT1Kongsvinger1-2Stabaek
38' sortevik s.
56' naess n.
15:00FTKrylya Sovetov0-1FC Vaslui
9' stanciu n.
13:00FTLandskrona BoIS4-2Falkenbergs FF
56' eliasson n.
65' smith d.
13:00FTLokomotiv Plovdiv2-1Beroe Stara Zegora
19' diego f.
23' abushev r.
75' andonov g. [Pen]
09:00FTMyPa2-0Flora Tallinn
42' sihvola p.
46' gela x.
12:00FTOrebro2-0Jonkopings Sodra
55' hasani s.
68' berisha i.
10:00FTRoskilde1-2Vestsjaelland
5' festeren r.
18' sandberg n.
19:45FTSligo Rovers1-1Finn Harps
69' gaynor r. [Pen]
72' mccarron s.
13:00FTSpartak Nalchik0-0Sibir Novosibirsk
10:00FTTrinec2-2Zlin
20' sporysz m.
52' lisicky p.
78' poznar t.
90' matejov r.
09:00FTUral Ekaterinburg1-1Rotor Volgograd
49' shchanitsyn a.
5' fomin s. [Pen]
11:00FTWidzew Lodz1-0Olimpia Grudziadz
19' dudek s.
11:00FTZaglebie Sosnowiec2-1Wisla Krakow
35' szatan t.
36' szatan t.
56' iliev i.
Germany: Bundesliga
14:30FTBayer Leverkusen2-1Augsburg
26' kiessling s.
75' bender l.
89' molders s.
17:30FT31Borussia Dortmund3-0Eintracht Frankfurt21
8' reus m.
10' reus m.
65' reus m.
14:30FT2Fortuna Dusseldorf1-0Greuther Furth31
18' bellinghausen a.
14:30FT1Hamburg1-0Bor Monchengladbach1
24' van der vaart r.
14:30FT1Mainz2-2Schalke 043
27' ivanschitz a.
63' pospech z.
41' bastos m.
82' bastos m.
14:30FTWerder Bremen2-3SC Freiburg1
39' petersen n.
65' petersen n.
36' kruse m.
54' caligiuri d. [Pen]
71' ginter m.
Germany: 2. Bundesliga
12:00FT4Union Berlin1-1FC Ingolstadt 041
85' nemec a.
66' heller f.
12:00FT3VfR Aalen0-1Hertha Berlin2
76' ndjeng m.
Germany: 3. Liga
13:00PPBabelsbergP-PVfB Stuttgart II
13:00FTChemnitzer2-1Heidenheim
45' fink a.
90' hornig f.
86' schnatterer m.
13:00PPHansa RostockP-PWacker Burghausen
13:00FTKarlsruher1-0Borussia Dortmund II
2' calhanoglu h. [Pen]
13:00FTKickers Offenbach2-0Saarbrucken
2' fetsch m. [Pen]
22' fetsch m.
13:00FTPreussen Munster2-0Hallescher FC
18' kara m. [Pen]
51' kara m.
13:00PPRot-Weiss ErfurtP-PAlemannia Aachen
13:00PPStuttgart KickersP-PArminia Bielefeld
13:00FTUnterhaching0-2Osnabruck
15' piossek m.
22' zoller s.
Germany: Regionalliga North
14:00PPCloppenburgP-PHolstein Kiel
13:00PPHannover 96 IIP-PHamburg SV II
13:00PPSt Pauli IIP-PWerder Bremen II
14:00PPWeiche FlensburgP-PVictoria Hamburg
Germany: Regionalliga Northeast
12:30FTFSV Zwickau0-0Berliner AK 07
Germany: Regionalliga West
13:00PPB Moenchengladbach IIP-PFC Kray
13:00PPBochum IIP-PBayer Leverkusen II
13:00PPMSV Duisburg IIP-PSchalke II
13:00PPRot-Weiss EssenP-PFortuna Koln
13:00FTSportfreunde Lotte5-1Bergisch Gladbach 091
5' chahed s.
44' willers t.
60' kotuljac a.
72' freiberger k.
87' willers t.
57' chitsulo d.
13:00PPSportfreunde SiegenP-PFortuna Dusseldorf II
13:00PPVerlP-PRot-Weiss Oberhausen
13:00PPViktoria KolnP-PWiedenbruck
13:00PPWuppertalerP-PVfB Huls
Germany: Regionalliga Southwest
13:00PPEintracht TrierP-PFC 08 Homburg
13:00PPElversbergP-PWaldhof Mannheim
13:00FTHessen Kassel1-3TuS Koblenz
30' henel c.
9' ferfelis d.
73' dzaka a.
81' gentner t.
13:00PPHoffenheim IIP-PEintracht Frankfurt II
13:00FTKaiserslautern II3-0SC Idar Oberstein
8' dorrow j.
21' lensch c.
41' lensch c.
13:00PPPfullendorfP-PMainz II
13:00PPSSV Ulm 1846P-PFSV Frankfurt II
Germany: Regionalliga Bavaria
13:00PPViktoria AschaffenburgP-PSV Seligenporten
Greece: Super League
17:30FT2AEK Athens0-0PAOK3
15:15FT4Kerkyra2-1Panionios4
38' gesios g.
82' gesios g.
7' kolovos d.
15:15FT4Pas Giannina0-0Panthrakikos3
Greece: Football League
16:30FT1Niki Volou0-0Iraklis Psachnon
International Tournaments: Pro Soccer Classic Group Stage
18:00FTMontreal Impact1-1DC United
17' pisanu a.
85' porter k.
23:00FTOrlando City0-1Columbus Crew
4' viana a.
20:00FTPhiladelphia Union3-0Toronto FC
8' hoppenot a.
41' torres r.
51' kassel m.
International Tournaments: Desert Diamond Cup Group Stage
23:00FTSeattle Sounders0-0Real Salt Lake
International Tournaments: Carolina Challenge Cup Tournament
22:00FTChicago Fire3-2Houston Dynamo
24' mcdonald s.
27' duka d.
48' larentowicz j.
15' moffat a.
65' weaver c.
Israel: Ligat ha'Al
17:30FTBnei Sakhnin0-1Maccabi Haifa1
47' amashe w.
16:00FTHapoel Akko3-1Ashdod
51' marinkovic n.
70' dayan d.
90' kahlon t.
37' scepovic s.
16:00FTHapoel Ramat Gan3-0Hapoel Beer Sheva
10' itoua b.
15' zaguri y.
70' hemo o.
15:00FTHapoel Tel Aviv1-1Hap Ironi Kiryat Shmona
84' toama s.
90' abed a.
16:00FTIroni Ramat Hasharon0-0Maccabi Netanya
Italy: Serie A
17:00FT2Chievo Verona1-1Palermo2
55' thereau c. [Pen]
5' formica m.
19:45FT2Roma1-0Juventus3
58' totti f.
Italy: Serie B
14:00FT1Ascoli0-0Pro Vercelli2
14:00FT2Bari0-0Crotone3
14:00FT2Brescia0-1Vicenza2
50' brighenti n.
14:00FT3Cittadella1-1Cesena2
57' coly m.
15' djokovic d.
14:00FT2Grosseto2-2Lanciano31
40' piovaccari f.
90' piovaccari f.
50' plasmati g.
58' piccolo a.
17:00FT1Livorno1-2Modena2
49' dionisi f. [Pen]
32' lazarevic d.
85' ardemagni m.
14:00FTReggina2-1Padova3
63' gerardi f.
79' di michele d. [Pen]
59' rispoli a.
14:00FT1Sassuolo3-2Spezia4
10' catellani a.
60' terranova e. [Pen]
66' bianchi t.
16' sansovini m.
27' pichlmann t.
14:00FT4Ternana0-0Empoli2
14:00FT3Varese1-1Juve Stabia5
74' ebagua o.
65' bruno s.
Latvia: League Cup Petit Final
12:30FTSkonto Riga0-2Daugava Riga
80' rimavicius l.
81' grebis k.
Mexico: Clausura
23:00FTClub America1-1Toluca
35' jimenez r.
18' novaretti d.
01:30FT4Jaguares2-0Club Tijuana41
50' rey l. [Pen]
63' rey l.
Netherlands: Eredivisie
17:45FT2FC Twente1-1Willem II2
43' douglas
90' ippel r.
18:45FT1NAC Breda1-1Heracles Almelo2
56' ten voorde r.
11' everton
19:45FT31PSV Eindhoven2-1Utrecht2
29' mertens d.
65' wijnaldum g.
10' mulenga j.
18:45FT1Roda JC2-2AZ Alkmaar2
1' malki s.
64' demouge f.
34' altidore j.
51' overtoom w.
Northern Ireland: Premiership
15:00FTBallymena United0-1Coleraine
19' allen c.
15:00PPCrusadersP-PCliftonville
15:00FT1Donegal Celtic1-0Ballinamallard United
73' burns c.
15:00FTDungannon Swifts2-0Portadown
28' topley j.
59' ramsey c. [OG]
15:00FT1Glentoran1-1Linfield
86' magee j. [Pen]
45' lowry p.
15:00FTLisburn Distillery2-1Glenavon
37' davidson s.
75' boyd a.
43' farren m.
Paraguay: Apertura
20:30FTCerro Porteno PF5-2Club Nacional
3' delvalle l.
34' lopez f.
45' andersen c.
50' samudio s.
83' delgado c.
56' benitez j.
87' pedrozo b.
22:00FTSportivo Luqueno0-0Sol De America
Peru: Division 1
20:30FT1Alianza Lima0-0Pacifico
22:45FTJose Galvez2-2Inti Gas
27' landauri j.
37' tejada m.
18' caldas r.
26' velasquez c.
Portugal: Primeira Liga
20:15FT4Gil Vicente2-3Sporting Lisbon2
20' vieira h.
53' vieira h.
1' bruma
6' illori t.
63' capel d.
Portugal: Liga de Honra
17:00FTNaval2-1Tondela
15' tinoco l.
45' thicot
31' fonseca d.
16:00FTSporting Braga B1-0Leixoes
90' manoel r.
Scotland: Premier League
15:00FT2Celtic6-2Dundee United
11' ambrose e.
22' commons k.
37' ledley j.
55' commons k. [Pen]
70' stokes a.
82' stokes a.
10' armstrong s.
90' russell j.
15:00FT1Hearts0-3Kilmarnock1
42' heffernan p.
65' heffernan p.
71' heffernan p.
15:00FT1Motherwell3-0Inverness CT2
30' higdon m.
52' law n.
56' higdon m.
15:00FT1Ross County1-0St Johnstone3
11' sproule i.
15:00FT1St Mirren0-1Hibernian2
72' griffiths l. [Pen]
Scotland: Division 1
15:00FTAirdrie2-2Hamilton Academical
64' moore j. [Pen]
90' bain j.
61' may s.
90' may s.
15:00FTFalkirk1-0Dunfermline Athletic
87' weatherston d.
15:00FTGreenock Morton2-2Partick Thistle1
57' macdonald p.
81' macdonald p. [Pen]
9' erskine c.
47' craig s.
15:00FTLivingston3-0Cowdenbeath
27' russell i.
39' andreu t.
44' tena g.
15:00FTRaith Rovers3-2Dumbarton
39' walker a.
52' clarke p.
90' graham b.
45' prundy b.
58' prundy b.
Scotland: Division 2
15:00FTArbroath0-1Brechin City
87' trouten a.
15:00FTAyr United5-2Albion Rovers
18' donald m.
25' moffat m. [Pen]
56' donald m.
59' moffat m.
67' moffat m.
42' winters r.
84' winters r.
15:00FTForfar Athletic0-1Alloa Athletic
89' gordon b.
15:00FTStenhousemuir2-1East Fife
60' hodge b.
85' hodge b.
55' mcbride s.
15:00FT1Stranraer0-5Queen Of The South
17' burns p.
24' mcguffie r. [Pen]
39' lyle d.
59' clark n.
71' lyle d.
Scotland: Division 3
15:00FTAnnan Athletic1-2East Stirling
79' orsi d.
49' glasgow j.
57' holt j.
15:00FTClyde1-4Rangers
47' watt k.
8' little a.
24' little a.
44' templeton d.
54' templeton d.
15:00FTMontrose4-1Elgin City1
7' wood g.
17' mcnalley s.
31' boyle m.
63' mcintosh l.
80' millar p.
15:00FTPeterhead0-0Stirling Albion1
15:00FT1Queens Park2-1Berwick Rangers2
24' longworth j.
61' mcparland a.
8' lavery d.
South Africa: PSL
13:30FTBloemfontein Celtic3-0Bidvest Wits
23' mogorosi j.
37' gamildien r.
63' manzini l.
16:00FTGolden Arrows0-1Amazulu
60' dlamini a.
18:15FTKaizer Chiefs2-1Free State Stars
76' letsholonyane r.
83' parker b.
50' lemessa f-t.
13:30FTPlatinum Stars3-0Ajax Cape Town
7' malokase p.
45' ngele m.
59' phala t.
Spain: Primera Division
15:00FT1Getafe3-1Celta Vigo1
10' colunga a.
34' castro d.
42' fernandez f.
20' fernandez a.
19:00FT2Granada1-2Barcelona1
26' ighalo o.
50' messi l.
73' messi l.
17:00FT2Malaga1-0Athletic Bilbao2
18' saviola j.
21:00FT7Osasuna1-0Real Zaragoza7
4' sola k.
Spain: Segunda Division
17:00FT1Guadalajara2-2Almeria
1' barral j.
21' azkorra g.
45' charles d. [Pen]
77' fernandez c.
17:00FTPonferradina3-2Barcelona B1
44' ruiz j.
53' moreno i.
63' moreno i.
25' deulofeu g.
86' deulofeu g. [Pen]
19:00FTSabadell3-1Real Madrid Castilla
7' anibal
50' eneko
78' anibal
76' plano o.
Switzerland: Super League
18:45FT2Grasshoppers2-0BSC Young Boys3
26' ngamukol a.
79' ngamukol a.
18:45FT3Sion1-0St Gallen1
64' montandon p. [OG]
Switzerland: Challenge League
16:45FTVaduz1-1FC Winterthur
70' ciccone d.
3' pacar j.
16:45PPWohlenP-PLocarno
Turkey: Super Lig
17:00FT4Antalyaspor0-0Karabukspor3
17:00FT5Besiktas1-1Gaziantepspor41
21' gulum e.
89' rostand d.
14:00FT2Eskisehirspor0-3Kayserispor5
21' cleyton a.
77' yilmaz s.
82' yilmaz s.
Turkey: 1. Lig
11:00FT1461 Trabzon3-2Karsiyaka
58' erdogan y.
60' erdogan y.
82' erdogan y.
49' banahene e.
73' banahene e. [Pen]
11:00FTAnkaragucu0-1Sanliurfaspor
82' karakas k.
17:00FTGoztepe1-1Denizlispor
22' bilgin a.
31' fetai b.
12:00FTSamsunspor4-0Rizespor
6' dimitrov n.
28' dimitrov n.
48' yilmazer m.
71' dimitrov n.
Wales: Premier League
14:30FTNewtown1-2Llanelli
37' boundford l.
44' lloyd s.
83' moses c.
15:00FTPort Talbot Town1-1Bangor City
30' bloom j.
57' simm c.