William Hill Offer
Steve Claridge's Tips
Football Betting Tips

Beat The Bookies with weekly tips from Football League Show Host, Radio 5 Live Presenter and former player Steve Claridge

Live Scores Archive
   November 2012   
SMTWTFS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Football Results Archive

Saturday, 17th November 2012

Africa (CAF): CAF Champions League Final
17:30FTEsperance1-2Al Ahly
84' ndjeng y.
43' nagy m.
61' soliman w.
Argentina: Primera Division
22:30FT1Estudiantes LP2-0Independiente4
30' zapata d.
76' carrillo g. [Pen]
21:00FTSan Lorenzo1-0Atletico de Rafaela4
25' stracqualursi d.
Argentina: Primera B Nacional
20:00FTBanfield3-1Almirante Brown
33' silvera a.
40' chavez a.
82' chavez a.
1' filippetto n.
00:30FTGimnasia LP0-0Aldosivi
20:00FTNueva Chicago2-0Rivadavia1
18' becerra r.
72' lago e.
20:00FTOlimpo Bahia Blanca1-1Patronato1
59' gil l.
90' acosta l.
00:30FT1Rosario Central2-0Gimnasia Jujuy1
70' carrizo f.
83' toledo j.
21:30FTSarmiento Junin1-0Ferro Carril Oeste1
65' oviedo l.
Australia: A League
06:30FTAdelaide United1-0Melbourne Heart2
57' neumann j.
08:45FT21Melbourne Victory2-2Central Coast Mariners31
9' nabbout a.
39' milligan m.
3' mcbreen d.
21' mcbreen d.
Austria: Bundesliga
15:00FT3Austria Vienna3-0Wiener Neustadt21
22' ortlechner m.
65' kienast r.
68' grunwald a.
17:30FT41Mattersburg0-3Rapid Vienna2
4' alar d.
31' alar d.
38' boyd t.
17:30FT4RZ Pellets WAC1-1Admira Wacker2
19' liendl m.
61' sulimani b.
17:30FT4Sturm Graz3-1SV Ried2
12' okotie r.
25' szabics i.
77' okotie r.
36' gartler r.
Belarus: Division 1
11:00FTFC Minsk0-0Dinamo Brest
11:00FT1Gomel0-1Neman Grodno
9' lyasyuk a.
11:00FTShakhtar Soligorsk3-1Belshina Bobruisk
47' osipenko d.
67' komarovski d.
70' osipenko d.
68' kovb d.
11:00FTSlavia Mozyr0-0BATE Borisov
11:00FTTorpedo Zhodino0-2Dinamo Minsk
63' dragun s.
81' figueredo h. [Pen]
Belgium: Pro League
19:00FT1Cercle Brugge3-1Genk11
32' evens b.
63' gudjohnsen e.
78' uchebo m.
41' portier a. [OG]
19:00FT2Charleroi1-1KV Mechelen2
71' rossini g.
51' pedersen n.
19:00FT1Lierse2-0KAA Gent3
20' hazurov k.
70' hazurov k.
19:00FT2OH Leuven1-3Mons3
82' pouga c.
2' perbet j.
74' perbet j.
90' perbet j.
19:00FT4Waasland-Beveren2-6Club Brugge2
84' ladriere b.
87' sonck w. [Pen]
11' bacca c.
13' rafaelov l.
34' rafaelov l.
52' lestienne m.
59' bacca c.
72' vleminckx b.
Belgium: 2nd Division
19:00FTAntwerp2-0St Truiden
55' bennassar o.
74' faucher j.
19:00FTFC Brussels2-0Eendracht Aalst
73' aalhoul r.
79' gounongbe f.
19:00FTRoeselare1-1Westerlo1
7' kabananga j.
34' goor b. [Pen]
19:00FT1Tubize2-0KSV Oudenaarde
21' onana f.
52' liard p.
Brazil: Division 1
21:30FT3Coritiba1-2Vasco Da Gama3
10' lincoln
23' romario
58' nilton
21:30FT3Santos2-0Figueirense3
42' rodriguez p.
64' anderson f.
Brazil: Division 2
18:20FT1America de Natal1-1America Mineiro1
27' isac
90' pimpao r.
18:20FTBoa0-0ABC
18:20FT1Ceara1-2Bragantino
1' robert
26' malaquias
77' macedo d. [Pen]
18:20FTCRB2-1Guarani Campinas1
84' denilson
90' vitor
37' medina
18:20FTCriciuma0-0Atletico Paranaense
18:20FTGremio Barueri2-0Avai
58' elias t.
73' roninho
18:20FTIpatinga2-3Guaratingueta
53' pedrao
65' bruninho
7' alemao
21' peixe r.
35' silva
18:20FTJoinville1-1Vitoria
89' carvalho l.
27' willian
18:20FT1Sao Caetano1-1Goias1
59' danielzinho
74' amaral
Bulgaria: A PFG
12:30FT2Botev Vratsa0-0Botev Plovdiv3
12:30FT4Etar Veliko Tarnovo1-1Slavia Sofia3
71' saidhodzha d.
21' zlatinov v.
12:30FT5Lokomotiv Plovdiv1-0Cherno More Varna2
14' stefanov g.
12:30FT31Lokomotiv Sofia0-3Chernomorets Burgas3
33' hristov v.
47' hristov v.
68' ouattara i.
Chile: Copa Chile 3rd Round
19:00FTO'Higgins5-1Colo Colo1
22' sagredo b.
44' figueroa l.
51' lopez a.
63' figueroa l.
83' blanco r.
19' pineda j.
21:30FTSantiago Morning1-1Universidad Catolica1
59' hernandez m.
43' silva f.
Colombia: Clausura Play Offs Group Stage
22:30FTLa Equidad0-2Atletico Nacional Medellin
44' herrera a.
84' mosquera l.
Croatia: 1. HNL
14:00FTDinamo Zagreb5-0NK Zadar
5' kovacic m.
35' halilovic a.
70' beqiraj f.
73' pivaric j.
78' krstanovic i.
18:00FTHajduk Split0-0Lokomotiva Zagreb
14:00FTHNK Cibalia2-1RNK Split1
18' mazalovic t. [Pen]
51' filipovic i.
5' baraban i.
14:00FTSlaven Belupo1-0NK Zagreb
41' canadjija d.
Cyprus: 1st Division
17:00FT11A E Paphos1-3AEL Limassol
29' aguinaldo
2' konstantinou m.
14' sergio p.
23' konstantinou m.
16:00FT11Alki Larnaca0-0Olympiakos Nicosia2
16:00FT1Enosis Paralimni1-0Ayia Napa1
25' milhazes [Pen]
Czech Republic: 2. Liga
09:30FTKarvina2-0Bohemians Prague
16' misinsky v.
52' ciku e.
17:00FT1Opava1-2Viktoria Zizkov1
72' jurecka v.
59' stastny m. [Pen]
69' kotyza m.
12:30FTTaborsko2-0Banik Most
48' mraz p.
90' simak j.
12:30FTVlasim0-0Caslav
16:00FTZlin3-0HFK Olomouc1
7' malcharek p.
71' matejov r.
90' polach t. [Pen]
Czech Republic: Czech Liga
15:00FT6Banik Ostrava2-1Slovacko3
70' majtan t.
82' milosavljev v.
80' kosut t.
17:20FT51Slovan Liberec1-2Viktoria Plzen31
19' bosancic m.
62' stipek d.
79' darida v.
19:15FT1Sparta Prague1-0Teplice
84' balaj b.
Denmark: Superligaen
16:00FT1Sonderjyske2-3Silkeborg2
21' bechmann t.
33' hedinsson e.
23' flinta d.
41' hansen f.
61' pourie m.
Denmark: 2nd Division East
12:30FTHelsingor6-2NB Bornholm1
Ecuador: Division 1 Division 1 Stage 2
00:30FTMacara0-2Liga De Loja
54' calderon w.
57' calderon w.
England: Premier League
12:45FT1Arsenal5-2Tottenham Hotspur21
24' mertesacker p.
42' podolski l.
45' giroud o.
60' cazorla s.
90' walcott t.
10' adebayor e.
71' bale g.
15:00FTLiverpool3-0Wigan Athletic3
47' suarez l.
58' suarez l.
65' enrique j.
15:00FTManchester City5-0Aston Villa1
43' silva d.
54' aguero s. [Pen]
65' tevez c. [Pen]
67' aguero s.
74' tevez c.
15:00FT1Newcastle United1-2Swansea City3
90' ba d.
58' michu m.
87' de guzman j.
17:30FTNorwich City1-0Manchester United1
60' pilkington a.
15:00FT1Queens Park Rangers1-3Southampton
49' hoilett j.
23' lambert r.
45' puncheon j.
83' ferdinand a. [OG]
15:00FT3Reading2-1Everton2
51' le fondre a.
79' le fondre a. [Pen]
10' naismith s.
15:00FTWest Bromwich Albion2-1Chelsea
10' long s.
50' odemwingie p.
39' hazard e.
England: Championship
15:00FT1Birmingham City2-3Hull City1
38' morrison r.
46' king m.
14' aluko s.
26' aluko s.
34' chester j.
15:00FT2Bolton Wanderers1-1Barnsley2
24' davies k.
65' davies c.
15:00FT1Bristol City1-1Blackpool2
81' davies s. [Pen]
90' ince t. [Pen]
15:00FT1Burnley0-1Charlton Athletic1
69' haynes d.
15:00FT1Cardiff City1-0Middlesbrough2
19' connolly m.
15:00FT1Crystal Palace3-0Derby County2
12' murray g.
58' moritz a.
82' murray g.
15:00FT3Huddersfield Town1-2Brighton & Hove Albion1
90' church s.
5' buckley w.
40' buckley w.
15:00FTLeicester City6-0Ipswich Town1
8' nugent d. [Pen]
18' nugent d.
27' dyer l.
44' knockaert a.
53' waghorn m.
82' futacs m.
15:00FTNottingham Forest1-0Sheffield Wednesday1
75' llera m. [OG]
17:20FT1Peterborough United1-4Blackburn Rovers
88' tomlin l.
4' formica m.
20' rhodes j.
39' rhodes j.
79' rhodes j.
15:00FT2Watford2-1Wolves11
35' chalobah n.
68' deeney t.
54' sako b.
England: League One
15:00FTBournemouth4-1Oldham Athletic
53' grabban l.
55' grabban l.
72' grabban l.
81' daniels c.
86' smith m.
15:00FTCarlisle United1-4Leyton Orient
25' murphy p.
18' mooney d.
26' chorley b.
38' cook l.
44' mooney d.
15:00FTColchester United2-0Bury
56' wordsworth a.
61' sears f.
15:00FT1Crawley Town2-2Walsall
22' clarke b.
81' forte j.
14' brandy f.
74' hemmings a.
15:00FTHartlepool United0-5Coventry City
51' baker c.
58' mcgoldrick d. [Pen]
59' baker c.
75' moussa f.
78' barton a.
15:00FTPortsmouth0-1Doncaster Rovers
25' hume i.
15:00FTPreston North End1-1Brentford
62' laird s.
89' german a.
15:00FT1Scunthorpe United2-2Notts County
13' ribeiro c.
45' mozika d.
34' hughes l.
82' hughes l.
15:00FTSheffield United4-1Stevenage
19' collins n.
55' miller s.
70' miller s.
87' porter c.
45' roberts m.
15:00FTShrewsbury Town1-0Crewe Alexandra
43' summerfield l.
15:00FTSwindon Town4-1Yeovil Town
24' williams a.
28' collins j.
43' ward d.
90' collins j.
41' hayter j.
England: League Two
15:00FTBradford City0-1Exeter City
44' cureton j.
15:00FTBurton Albion3-2Dagenham & Redbridge
51' mccrory d.
53' paterson m.
79' kee b.
29' gayle d.
78' williams s.
15:00FTChesterfield2-1Oxford United
45' cooper l.
90' atkinson c.
1' mullins j.
15:00FTFleetwood Town3-0Plymouth Argyle1
2' ball d.
83' nelson c. [OG]
90' brown j.
15:00FTGillingham2-1Morecambe
37' montrose l.
90' burton d.
69' redshaw j.
15:00FTNorthampton Town3-1Wycombe Wanderers
24' akinfenwa a.
61' akinfenwa a. [Pen]
65' hackett c.
72' grant j. [Pen]
15:00FTPort Vale2-2York City
30' burge r.
44' myrie-williams j. [Pen]
67' rodman a.
89' reed j.
15:00FTRochdale2-1Bristol Rovers2
27' tutte a.
59' grant b.
14' clarkson d. [Pen]
15:00FTRotherham United4-2Cheltenham Town
4' nardiello d.
20' pringle b.
29' nardiello d.
90' frecklington l.
1' lowe k.
31' zebroski c.
15:00FTTorquay United1-4Southend United
52' jarvis r.
10' tomlin g.
39' assombalonga b.
45' assombalonga b.
47' tomlin g.
15:00FTWimbledon1-1Aldershot Town
77' long s.
45' lopez d.
England: Conference Premier
15:00FTBarrow2-2Forest Green
45' boyes a.
61' flynn m.
15' norwood j.
88' taylor m.
15:00FTCambridge United1-1Tamworth
76' dunk h.
77' cunnington a.
15:00FTDartford2-2Southport
17' bradbrook e.
33' bradbrook e. [Pen]
21' akrigg s.
90' ledsham k.
15:00FTGrimsby Town3-0Braintree Town
43' hannah r.
52' disley c.
65' hannah r.
15:00FTLincoln City3-2Hereford United
45' taylor j.
71' heath j. [OG]
81' larkin c. [Pen]
55' bowman r.
82' evans w.
15:00FTMacclesfield Town1-2Ebbsfleet United
45' holroyd c.
57' walsh p.
86' elder n. [Pen]
15:00FTNewport County1-3Hyde
55' jolley c.
29' jevons p. [Pen]
76' ashworth l.
90' spencer g.
15:00FTNuneaton Borough2-0Stockport County
45' brown a.
82' walker a. [Pen]
15:00FTTelford United0-2Kidderminster Harriers
82' johnson m.
90' rowe r.
15:00FTWoking1-2Alfreton Town
39' williams b.
26' clayton p.
54' clayton p.
15:00FTWrexham1-1Gateshead
37' rushton n.
63' donaldson r.
England: Conference North
15:00FTAltrincham8-0Hinckley United1
7' lawrie j.
28' moult j.
44' densmore s.
60' clee n.
67' densmore s.
87' brooke r.
89' watmore d.
90' watmore d.
15:00FTBishops Stortford1-5Gainsborough
45' sappleton r.
24' knowles d.
27' knowles d.
56' leary m.
64' stamp d.
85' connor p.
15:00FTBoston United1-3Guiseley AFC
28' jones m.
43' brooksby w.
48' holsgrave k.
78' holsgrave k.
15:00FTBrackley Town4-1Stalybridge Celtic
11' robinson m.
14' storey o.
51' solkhon b.
84' walker g.
75' austin m.
15:00FTCorby1-1Oxford City
82' piergianni c.
42' cook j. [Pen]
15:00FTHalifax Town4-1Droylsden
61' titchner a.
70' titchner a.
80' johnson d.
90' titchner a.
79' ellison j.
15:00FTHarrogate Town3-1Vauxhall Motors
18' beesley p.
22' elam l.
38' dean l.
51' booth r.
15:00FTSolihull Moors3-1Bradford Park Avenue
12' kemp t.
80' bogle o. [Pen]
90' blackwood m.
83' greaves t.
15:00FTWorcester City1-1Workington
20' weir t.
59' arnison g.
England: Conference South
15:00FTAFC Hornchurch1-0Eastleigh
6' daniel r.
15:00FT1Basingstoke Town1-2Chelmsford1
45' sills t.
48' simmonds d.
80' smart n. [OG]
15:00FTBromley0-1Billericay
18' may j.
15:00FTDover Athletic0-1Boreham Wood
32' jefford b.
15:00FTEastbourne Borough1-0Truro City
56' rowe o.
15:00FTFarnborough3-1Staines Town
5' connolly r.
71' bennett d.
74' connolly r.
90' godfrey e. [Pen]
15:00FTMaidenhead1-2Dorchester
3' brown d.
39' watson b.
62' regis j. [OG]
15:00FTSutton United0-2Bath City
24' preece m.
88' morgan k.
15:00FTTonbridge Angels1-1Hayes & Yeading
73' hill r.
60' bentley m.
15:00FTWelling United1-0Salisbury City
85' lafayette r.
15:00FTWeston Super Mare2-2Havant & Waterlooville
70' kington a.
87' hemmings c.
50' moss r.
79' moss r.
Estonia: Promotion/Relegation
11:00FTTallinna Kalev1-0Rakvere Tarvas
38' ratnikov e.
France: Ligue 1
19:00FT2Ajaccio0-1Sochaux
11' bouhours s. [OG]
19:00FT1Evian Thonon Gaillard2-2St Etienne1
48' rabiu m.
80' angoula a.
10' gradel m-a.
28' gradel m-a.
16:00FT3Paris Saint Germain1-2Rennes12
21' nene
13' alessandrini r.
35' feret j.
19:00FT3Stade Brestois 293-0Bastia21
45' toure l.
61' ben basat e. [Pen]
67' toure l.
19:00FT2Troyes3-3Nancy1
20' ngoyi g.
82' nivet b.
87' nivet b. [Pen]
32' puygrenier s.
33' mollo y.
45' luiz a.
19:00FT2Valenciennes1-1Montpellier31
39' pujol g.
16' charbonnier g.
Germany: Bundesliga
17:30FT1Bayer Leverkusen2-0Schalke 0421
45' schurrle a.
67' kiessling s.
14:30FT3Bor Monchengladbach1-2VfB Stuttgart4
7' stranzl m.
8' harnik m.
72' brouwers r. [OG]
14:30FT2Borussia Dortmund3-1Greuther Furth2
3' lewandowski r.
15' lewandowski r. [Pen]
42' gotze m.
5' stieber z.
14:30FT1Eintracht Frankfurt4-2Augsburg3
7' molders s. [OG]
32' aigner s.
52' meier a.
75' meier a. [Pen]
45' koo j.
64' molders s.
14:30FT2Hamburg1-0Mainz1
63' son h-m.
14:30FT2Hannover 961-2SC Freiburg1
33' abdellaoue m. [Pen]
12' schmid j.
55' rosenthal j.
14:30FT31Nurnberg1-1Bayern Munich2
46' feulner m.
3' mandzukic m.
Germany: 2. Bundesliga
12:00FT1Eintracht Braunschweig3-0FC Ingolstadt 042
38' kumbela d.
75' kumbela d.
81' korte g.
12:00FT11VfR Aalen0-1Paderborn5
58' gulde m.
Germany: 3. Liga
13:00FTChemnitzer2-0Stuttgart Kickers
63' forster b.
66' fink a.
13:00FTHallescher FC0-1Borussia Dortmund II
29' benatelli r.
13:00FT1Hansa Rostock0-3Karlsruher
53' mauersberger j.
78' kempe d.
84' soriano e.
13:00FTOsnabruck0-0Arminia Bielefeld1
13:00FTPreussen Munster0-0Unterhaching
13:00FTVfB Stuttgart II2-1Alemannia Aachen
27' benyamina s. [Pen]
76' benyamina s.
34' schwertfeger k.
13:00FTWacker Burghausen3-1Babelsberg
9' senesie s.
18' mokhtari y. [Pen]
22' schwarz h.
80' gross c.
13:00FTWehen2-1Kickers Offenbach
21' ivana m.
34' ivana m.
56' rathgeber t. [Pen]
Germany: Regionalliga North
13:00FTHolstein Kiel6-1Hamburg SV II
12' johansen c.
19' heider m.
24' siedschlag t.
44' schied m.
73' heider m.
88' heider m.
23' bergmann d.
13:00FTSt Pauli II2-1TSV Havelse
31' bruckner h.
58' kulikas l.
50' vucinovic m.
13:00FTWolfsburg II1-1Weiche Flensburg
41' chamorro d.
37' wulff t.
Germany: Regionalliga Northeast
12:30FTHalberstadt0-0Lokomotive Leipzig
12:30FTMeuselwitz3-0Union Berlin II
20' latowski s.
60' starke m.
85' schumann f.
12:00FTOptik Rathenow0-3Magdeburg
34' schiller f.
60' schiller f.
85' krieger d.
Germany: Regionalliga West
13:00FTBergisch Gladbach 092-0FC Kray1
73' eckert r.
90' maouel a.
16:00FTFC Koln II2-2Viktoria Koln
79' nikolaou j.
87' przybylko k.
20' bouhaddouz a.
90' aydogmus e.
15:00FT1Fortuna Dusseldorf II0-1Schalke II
39' biada j.
13:00FTFortuna Koln2-0Wiedenbruck
28' pagano s.
57' kraus t.
13:00FTVfB Huls2-3Bayer Leverkusen II
15' erwig c. [Pen]
26' okumak v.
18' steffen t.
21' riedel j.
82' al ghaddioui h.
Germany: Regionalliga Southwest
13:00FTEschborn2-2Eintracht Trier
21' velemir v.
56' talijan d.
23' kudozovic f.
59' pagenburg c.
13:30FTFreiburg II2-1SSV Ulm 1846
18' bickel c. [Pen]
60' bickel c.
89' reichert j.
13:00FTMainz II0-0Sonnenhof Grossaspach
13:00FTPfullendorf0-0Hoffenheim II
13:00FTSC Idar Oberstein2-2TuS Koblenz
45' schmell c.
64' knartz h.
8' assauer j.
28' assauer j.
Germany: Regionalliga Bavaria
13:00FT1860 Munich II0-2Eintracht Bamberg1
71' gradl v.
90' gradl v.
12:00FTAugsburg II3-1Greuther Furth II
5' guggumos m.
19' nebihi b. [Pen]
29' nebel m.
85' rummel d.
13:00FTBayern Hof2-1Ismaning1
40' ichim c.
90' fleischer h. [Pen]
66' stijepic m.
13:00FTTSV 1860 Rosenheim1-0FV Illertissen
24' lenz g.
13:00FTWurzburger Kickers1-1Viktoria Aschaffenburg
57' borba r.
50' fiordellisi g.
Greece: Super League
15:15FT2Aris Thessalonikis1-2Pas Giannina3
54' gianniotas g.
11' ilic b.
27' psychogios n. [OG]
17:30FT1Olympiakos2-0Kerkyra2
23' mitroglou k.
56' siovas d.
15:15FT1Panionios4-0Platanias1
6' argyropoulos l. [OG]
17' rokas s.
41' aravidis c.
73' dounis m.
Greece: Football League
13:00FTDoxa Drama0-0Olympiakos Volou
Hungary: NB 1
15:00FTDebrecen0-2MTK Budapest
9' kanta j.
77' korhut m. [OG]
13:00FTGyor Eto2-1Egri FC KFT
12' kamber d.
15' koltai t.
32' nemeth n.
15:00FTKecskemeti TE1-1Paksi
90' pekar l.
16' vasko t. [OG]
17:30FTPecsi MFC0-0Videoton
Israel: Ligat ha'Al
17:30FTHap Ironi Kiryat Shmona0-1Hapoel Tel Aviv
3' tamuz t.
16:00FTMaccabi Netanya1-2Ironi Ramat Hasharon
90' sabaa a. [Pen]
24' isaac r.
25' fernandez a.
15:15FTMaccabi Tel Aviv0-1Bnei Yehuda Tel Aviv
13' marinkovic n.
Italy: Serie A
17:00FT2Juventus0-0Lazio2
19:45FT3Napoli2-2AC Milan2
4' inler g.
30' insigne l.
45' el shaarawy s.
82' el shaarawy s.
Italy: Serie B
14:00FT5Empoli3-2Grosseto1
47' tavano f.
59' moro d.
61' tavano f.
2' lupoli a.
71' antonazzo a.
14:00FT3Lanciano0-3Bari4
30' sciaudone d.
34' caputo f.
51' caputo f. [Pen]
14:00FT1Livorno2-0Varese4
12' belingheri l.
90' siligardi l.
14:00FT2Modena1-1Ascoli5
44' pagano b.
18' zaza s.
14:00FT2Padova3-1Cittadella2
4' cutolo a.
89' raimondi a.
90' raimondi a.
52' giannetti n.
14:00FT41Pro Vercelli0-2Crotone2
40' migliore f.
79' torromino g.
14:00FT1Reggina1-1Ternana31
84' viola a.
66' maniero r.
14:00FT3Spezia2-3Juve Stabia4
57' sansovini m.
85' antenucci m.
40' danilevicius t.
68' danilevicius t.
87' di cuonzo s.
14:00FT5Vicenza2-1Novara21
62' castiglia l.
69' gentili m.
21' farago p.
Japan: J League 1
05:00FT1Albirex Niigata0-1Kawasaki Frontale
90' kobayashi y.
08:00FTCerezo Osaka1-3Omiya Ardija
60' sugimoto k.
37' novakovic m.
55' watabe d.
80' aoki t.
08:00FTConsadole Sapporo2-3Sagan Tosu
45' uchimura y. [Pen]
56' haga h.
54' toyoda y.
67' ikeda k.
71' noda r.
08:00FTFC Tokyo0-1Vissel Kobe
27' okui r.
05:00FTJubilo Iwata0-2Nagoya Grampus
45' tanaka m.
90' nagai k.
05:00FTKashima Antlers3-3Sendai
30' koroki s.
47' osako y.
76' koroki s.
12' akamine s.
22' wilson
39' akamine s.
08:00FTShimizu S-Pulse1-3Gamba Osaka
48' omae g. [Pen]
24' kurata s.
52' leandro
64' kurata s.
05:00FTUrawa Red Diamonds2-0Sanfrecce Hiroshima
41' umesaki t.
61' suzuki k.
05:00FTYokohama F-Marinos1-2Kashiwa Reysol
58' own goal [OG]
13' own goal [OG]
48' leandro
Mexico: Apertura Play Offs Quarter Finals
23:00FT2Club America1-2Monarcas Morelia2
39' jimenez r.
2' rojas j.
42' sabah m.
Netherlands: Eredivisie
17:45FT3ADO Den Haag1-6PSV Eindhoven1
62' vicento c.
14' narsingh l.
23' strootman k.
33' mertens d.
54' wijnaldum g.
72' derijck t.
81' engelaar o.
18:45FTAjax2-0VVV Venlo
47' boerrigter d.
84' hoesen d.
19:45FT1Groningen1-1AZ Alkmaar2
57' sparv t.
72' maher a.
18:45FT1Heerenveen0-2RKC Waalwijk
7' jozefzoon f.
60' jozefzoon f.
18:45FTZwolle2-0NAC Breda
69' reiners r.
79' avdic d.
Northern Ireland: Premiership
15:00FTBallymena United0-8Cliftonville
5' garrett s.
15' mcmullan g.
28' boyce l.
32' knowles j.
50' gormley j.
53' boyce l.
63' o carroll d.
83' garrett s.
15:00FTCrusaders2-0Portadown1
7' owens j.
55' adamson t.
15:00FTDungannon Swifts1-1Coleraine
30' cahoon j.
66' allen c.
15:00FTLinfield1-1Glenavon
89' fordyce d.
77' martyn c.
15:00FTLisburn Distillery0-2Glentoran
17' waterworth a.
28' waterworth a.
Norway: Tippeligaen Play Offs Adeccoligaen Play Off
17:00FTUllensaker/Kisa2-0Bodo/Glimt
49' dos santos s.
87' onstad k. [Pen]
Paraguay: Clausura
20:00FTClub Nacional4-1Olimpia Asuncion1
3' canete c.
15' melgarejo m.
82' teixeira r.
90' ruiz c.
26' salgueiro j.
20:00FTIndependiente FBC2-2Rubio Nu
32' vera a.
45' vera a.
17' chamorro d.
40' gamarra r.
22:00FTLibertad2-1Sportivo Carapegua1
2' velazquez p.
21' mendieta w.
45' colman a.
21:00FTSportivo Luqueno1-0Sol De America
45' di vanni g.
Poland: Ekstraklasa
14:45FTJagiellonia0-0Korona Kielce2
12:30FT1Piast Gliwice1-0Podbeskidzie BB2
81' fernandez r.
18:30FTPolonia Warsaw1-1Gornik Zabrze
56' dvalishvili v.
52' olkowski p.
Poland: I Liga
12:00FTBogdanka Leczna2-0GKS Tychy1
51' zuber m.
84' renusz m.
17:00FTCracovia Krakow1-1Miedz Legnica1
4' dudzic b.
40' grzegorzewski j.
11:00FTNieciecza KS4-0Flota Swinoujscie1
44' drozdowicz e.
45' jarecki d.
68' rybski a.
79' jarecki d.
12:00FTStomil Olsztyn1-1Olimpia Grudziadz
83' kalonas m.
67' staniek m.
16:00FT1Zawisza Bydgoszcz3-1Polonia Bytom
35' petasz p.
61' drygas k.
65' drygas k.
83' michalak k.
Portugal: Cup 4th Round
15:00FTAguiar Da Beira0-3Maritimo
9' rossi i.
80' olim l.
90' adilson
17:00Pens1Farense4-5Beira Mar
34' laurenco l.
1-120' nildo p.
20:15FTNacional0-3Porto
28' gonzalez l.
72' mangala e.
89' kleber
Romania: Liga 1
17:00FT2CSMS Iasi1-0Ceahlaul Piatra Neamt
49' milea c.
19:30FT2Viitorul Constanta1-1Dinamo Bucuresti1
71' benzar r.
78' ba i.
Romania: Liga II Serie 1
11:00FTCF Braila2-0Farul Constanta
71' campeanu a.
90' ciocalteu a.
09:00FT2Chindia Targoviste2-3Cs Buftea
37' baluta a.
90' vodut
13' karamyan a.
17' ciumacenco a.
55' karamyan a.
09:00FT1Sageata Navodari2-2Rapid Suceava
19' jianu m.
44' jianu m.
51' plamada i.
90' lozneanu a.
09:00FT1Unirea 2004 Slobozia2-2Dinamo Bucuresti II
71' mihalcea a. [Pen]
83' stan s.
39' stanescu r.
90' stanescu r. [Pen]
Romania: Liga II Serie 2
09:00FTCSM Ramnicu Valcea0-0Olt Slatina
09:00FTFcmu Baia Mare2-1Uta Arad
63' oltean n.
82' tanasa m.
2' silvasan c.
09:00FTLuceafarul Oradea1-1Damila Maciuca1
77' rosu n. [Pen]
44' voinea a.
Russia: Premier League
14:30FT3Alania Vladikavkaz0-2Rubin Kazan
57' marcano i.
62' kasaev a.
12:00FTDinamo Moscow3-0Zenit St Petersburg
09:30FT6Volga Nizhny Novgorod1-1Spartak Moscow3
45' salugin a.
13' kombarov d.
Scotland: Premier League
12:00FTAberdeen0-2Celtic
73' nouioui l.
77' mulgrew c.
15:00FTDundee3-1Hibernian2
21' benedictus k.
47' milne s.
52' mcbride k. [Pen]
90' griffiths l.
15:00FTHearts1-0St Mirren2
64' grainger d.
15:00FT1St Johnstone1-1Ross County3
51' mackay d.
70' craig l. [OG]
Scotland: Division 1
15:00FTCowdenbeath1-1Airdrie
70' stewart g.
77' buchanan g.
15:00FTDumbarton1-5Greenock Morton
84' prundy b.
3' hardie m. [Pen]
17' hardie m.
37' weatherson p.
54' graham
61' weatherson p.
15:00FTLivingston2-1Falkirk
23' mcnulty m.
65' jacobs k.
84' mcgrandles c.
15:00FT2Raith Rovers1-3Dunfermline Athletic
24' clarke p.
37' husband s.
47' cardle j.
88' husband s.
Scotland: Division 2
15:00FTAlbion Rovers0-3East Fife
11' gormley l.
69' barr b.
86' mcbride s.
15:00FTAlloa Athletic2-2Brechin City
43' cawley k.
62' grehan m.
69' brown j.
83' jackson a.
15:00FTArbroath2-3Queen Of The South
45' doris s. [Pen]
90' doris s. [Pen]
22' clark n.
28' higgins c.
60' durnan m.
15:00FT1Ayr United2-1Stranraer
57' moffat m. [Pen]
90' moffat m.
31' moore m.
15:00FTForfar Athletic3-2Stenhousemuir
5' swankie g.
23' swankie g.
74' motion k.
35' mcmillan r.
58' rodgers a. [Pen]
Scotland: Division 3
15:00FTBerwick Rangers3-1Annan Athletic
24' lavery d.
44' gray r.
54' hoskins d.
90' ramage g.
12:45FT1East Stirling2-6Rangers
41' turner k.
58' quinn p. [Pen]
12' mcculloch l. [Pen]
39' little a.
49' wallace l.
63' kyle k.
71' naismith k.
82' mcculloch l. [Pen]
15:00FTMontrose1-1Queens Park
1' young l.
60' gallacher p.
15:00FTPeterhead1-0Clyde
45' winters r.
15:00FTStirling Albion1-4Elgin City
38' weir g.
6' gunn c.
27' gunn c.
31' gunn c.
35' leslie s.
Serbia: Super Liga
12:00FTBSK Borca2-1Donji Srem Pecinci1
34' djukic a.
60' savkovic m.
73' lakic-pesic n.
18:00FTCrvena Zvezda3-2Partizan Belgrade
14' kasalica f.
49' milivojevic l.
74' milijas n.
9' mitrovic a.
16' jovanovic m. [OG]
12:00FTNovi Pazar2-2Habitpharm Javor
10' alivodic e.
61' vusljanin i.
27' silva e.
45' vidic n.
12:00FTRad1-0Hajduk Kula
84' djurdevic u.
12:00FTRadnicki Nis0-1Vojvodina
88' oumarou a.
12:00FTSmederevo0-2OFK Beograd
41' pavlovic p.
70' jovanovic i.
12:00FTSpartak Zlatibibor3-1Jagodina
86' noskovic a.
90' noskovic a.
90' noskovic a.
8' stojanovic m.
Slovakia: Super Liga
16:30FTAs Trencin6-0Spartak Trnava
4' depetris d.
16' depetris d.
50' cvirik p. [OG]
52' godal b.
57' adi f.
88' lobotka s.
13:30FTDukla Banska Bystrica1-1Spartak Myjava
22' hucko t.
50' kuracka p.
13:30FTFC Nitra4-1Tatran Presov1
26' cleber
67' mikus m. [Pen]
74' cleber
84' mikus m.
59' macko v.
13:30FTFK Senica0-1Slovan Bratislava
3' milinkovic m.
13:30FTMFK Ruzomberok1-0MSK Zilina
60' bielak l.
Slovenia: 1. SNL
13:00FTGorica1-6Maribor
41' sirok m.
12' cvijanovic g.
65' ibraimi a.
66' tavares m.
68' tavares m.
84' ibraimi a.
89' tavares m.
13:00FTNK Celje1-2Triglav Gorenjska
9' ivanovic n.
38' durkovic e.
61' durkovic e.
15:00FTOlimpija Ljubljana1-2NK Domzale
15' sporar a.
52' vuk s.
80' vancas r.
South Africa: League Cup Semi Finals
18:15FTSupersport United0-1Mamelodi Sundowns
16' rodgers e.
South Korea: K League Division 1
08:00FTDaegu FC2-2Gangwon
31' lee j-n.
69' song j-h.
2' zicu i.
86' kim e-j.
06:00FT1Pohang Steelers3-2Jeonbuk Motors
7' hwang j-s.
12' ko m-y.
42' lee m-j.
15' lee d-g.
83' lee d-g.
06:00FTSeongnam Ilhwa Chunma3-4Gwangju FC
3' reina j.
22' reina j.
30' santos e.
39' an d-h.
45' park h-s. [Pen]
47' milic b.
77' joao paulo
Spain: Primera Division
19:00FTBarcelona3-1Real Zaragoza1
16' messi l.
28' song a.
60' messi l.
24' montanes p.
15:00FT4Osasuna0-0Malaga1
21:00FT1Real Madrid5-1Athletic Bilbao4
12' aurtenetxe j. [OG]
30' ramos s.
32' benzema k.
56' ozil m.
72' khedira s.
42' gomez i.
17:00FT7Valencia2-1Espanyol42
16' viera j.
90' soldado r. [Pen]
31' longo s.
Spain: Segunda Division
18:00FTLas Palmas1-1Xerez
32' guerrero j.
58' redondo p.
17:00FTLugo1-2Girona
68' tonetto d.
8' acuna j.
75' luso
17:00FTMurcia1-0Barcelona B
29' matilla j.
15:00FTRacing Santander0-3Villarreal
33' trigueros m.
39' uche i.
53' uche i.
Sweden: Promotion/Relegation Division 1/2 Promotion/Relegation
13:30FTGIF Sundsvall4-3Halmstads
29' helg s.
42' holster f.
76' skulason a.
81' helg s.
33' steindorsson k. [Pen]
68' baldvinsson g.
78' boman m.
Switzerland: Super League
18:45FT41FC Zurich0-2Lucerne1
26' wiss a.
57' andrist s.
18:45FT21Lausanne3-0FC Thun1
1' moussilou m.
30' tafer y.
78' khelifi s.
Switzerland: Challenge League
16:45FTFC Winterthur4-1Biel Bienne
14' sereinig d.
35' radice l.
64' luscher s.
73' luscher s.
42' morello g.
16:45FTLocarno0-1Vaduz
83' sara m.
Turkey: Super Lig
17:00FT2Eskisehirspor1-1Fenerbahce11
45' ates n. [Pen]
57' sow m.
17:00FT5Genclerbirligi1-1Sivasspor4
70' meric h. [Pen]
19' pedriel r.
12:00FT3Istanbul BB1-1Elazigspor21
22' sokullu o.
90' gurler s.
Turkey: 1. Lig
17:00FT1Adana Demirspor0-31461 Trabzon
37' tiryaki m.
64' kaya s.
76' kaya s. [Pen]
14:00FTGoztepe1-1Ankaragucu
72' kucik a.
34' kanak k.
12:00FTTavsanli Linyitspor0-0Bucaspor
Ukraine: Premier League
17:30FT3Arsenal Kiev2-0Shakhtar Donetsk11
34' shatskikh m.
90' kobakhidze a.
11:30FT2Goverla Zakarpattia1-1Chernomorets Odessa2
57' lopez j.
72' politylo s.
16:30FTMetalurg Donetsk1-0Dinamo Kiev2
71' dimitrov v.
14:00FT4Metalurg Zaporizhya0-0Zarya Lugansk3
Uruguay: Primera Division Apertura
22:00FTCerro Largo0-0Central Espanol
19:30FT1Danubio0-2CA River Plate
1' pereira j.
45' leyes g. [Pen]
19:30FTDefensor Sporting4-0Bella Vista1
25' rolan d.
47' rolan d.
61' rolan d.
76' arias r.
22:30FTProgreso1-3Penarol
54' canobbio c.
31' estoyanoff f.
72' zalayeta m.
80' estoyanoff f.
Venezuela: Primera Division Apertura
20:00FTZulia3-1Estudiantes Merida
18' cassiani l.
83' hernandez e.
90' gutierrez j.
73' pluchino p.
Wales: Premier League
15:45FT1Carmarthen Town2-2Prestatyn Town
12' thomas l. [Pen]
71' thomas l. [Pen]
23' stephens r.
90' parker m. [Pen]
14:30FT1Llanelli0-6The New Saints
9' jones c.
12' darlington a.
41' darlington a.
66' wilde m.
79' jones c.
82' wilde m.
14:30FTPort Talbot Town2-4Aberystwyth Town
7' brooks d.
58' white j.
49' collins m.
63' hughes g.
78' follows j.
90' follows j.