William Hill Offer
Steve Claridge's Tips
Football Betting Tips

Beat The Bookies with weekly tips from Football League Show Host, Radio 5 Live Presenter and former player Steve Claridge

Live Scores Archive
   October 2012   
SMTWTFS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Football Results Archive

Wednesday, 31st October 2012

Asia (AFC): AFC Champions League Semi Finals
17:00FT2Al Ahli Jeddah2-0Al Ittihad2
44' al mosa m.
84' simoes v.
10:30FTUlsan Hyundai2-0Bunyodkor Tashkent2
53' kim s-w.
73' lee k-h.
Austria: Cup 3rd Round
18:00FT1Kalsdorf1-3Red Bull Salzburg
43' grundler m.
37' mane s.
81' mane s.
90' mane s.
18:30AETRapid Vienna4-2SCR Altach
5' sonnleitner m.
73' boyd t.
104' ildiz m.
114' prager t.
37' aigner h. [Pen]
42' netzer p.
18:00FT1Villacher0-4Austria Vienna
34' pirker t. [OG]
68' hosiner p.
75' kienast r.
85' jun t.
Belgium: Pro League
19:30FTCercle Brugge3-1Beerschot AC11
2' bakenga m.
32' gudjohnsen e. [Pen]
68' evens b.
4' mununga j.
19:30FT1Genk0-2Standard Liege3
46' batshuayi m.
90' seijas l.
19:30FTLierse3-2Club Brugge2
22' bourabia r.
30' bourabia r.
88' okka a.
18' bacca c.
78' bacca c.
19:30FTLokeren2-0Waasland-Beveren
87' patosi a.
90' saglik e.
19:30FT1Mons1-0Kortrijk2
65' perbet j. [Pen]
19:30FTOH Leuven3-1KV Mechelen2
1' pouga c.
61' chuka
76' ibou s. [Pen]
58' destorme d.
19:30FT1Zulte-Waregem4-1Charleroi2
6' berrier f. [Pen]
16' hazard t.
38' verboom b.
78' leye m.
49' badibanga z.
Brazil: Division 1
23:50FT21Atletico Mineiro1-1Flamengo41
58' leonardo
28' renato
Bulgaria: Cup Round 32
16:00FTBeroe Stara Zegora1-0Akademik Svishtov
72' martins e. [Pen]
13:00FTBotev Vratsa1-1Neftochimic Burgas
70' atanasov a.
10' nikolov r.
15:00FTLevski Sofia3-0Pirin Razlog
29' ramos c.
57' silva j.
79' yovov h.
13:00FTLokomotiv Mezdra4-0Kaliakra
4' mishev i.
42' stamenov k.
45' redovski i.
53' mishev i.
13:00FTLokomotiv Plovdiv0-0Litex Lovech
13:00FTLokomotiv Sofia2-0Master Burgas
34' iliev d.
90' dyulgerov a.
18:45FTLudogorets Razgrad1-2CSKA Sofia1
11' ivanov m.
34' platini m.
61' sasha l.
13:00FTLyubimets 20072-2Slavia Sofia
12' trifonov i.
52' dimov m.
46' lazarov z. [Pen]
90' dimitrov r.
13:00FTMinyor Pernik2-1Etar Veliko Tarnovo
17' pavlov t.
85' mihov i.
43' pivaty y.
13:00FTPirin Gotse Delchev3-2Montana
43' panayotov v.
45' petrov g.
86' lazarov p.
62' antonov m.
89' sechkov m.
13:00FTSilistra 20091-1Chavdar Etropole
12' cheneshkov t.
35' dimitrov s.
13:00FTStrumska Slava0-0Cherno More Varna
CONMEBOL: Copa Sudamericana Quarter Finals
23:50FT11U. De Chile0-2Sao Paulo5
8' jose w.
19' jose w.
Croatia: HR Nogometni Cup Round 16
13:30AETGosk Dubrovnik2-0Nedelisce
92' kovacic a.
99' caput i.
16:00FTHajduk Split2-1RNK Split
45' caktas m.
63' susic t.
60' rebic a.
16:00FTHNK Cibalia1-0Gorica1
54' matos m. [Pen]
Cyprus: Cup 1st Round
12:00AET2-3Ethnikos Achnas
41' pantos s.
77' solomou c.
46' penta m.
90' paixao m.
120' simov d.
12:00FT0-2Olympiakos Nicosia
13' michael m.
51' michael m.
12:00FTAlki Larnaca6-0Akritas Chloraka
27' backal r.
55' cirillo b.
67' cirillo b.
70' backal r.
72' cafu
86' cafu
16:00FTApoel Nicosia8-1Halkanoras
5' solari e.
6' benachour s.
7' charalambides c.
17' charalambides c.
27' charalambides c.
29' solari e.
56' solari e.
64' sergio m.
85' antoniou e.
15:00FTApollon Limassol5-0Apep
12' garcia r.
20' markovski b.
22' dady
27' theodoridis g.
56' theodoridis g.
12:00FTDoxa Katokopias0-1Anagennisi Derynias
1' felix
12:00FTEthnikos Assias0-4Enosis Paralimni
14' okoduwa e.
42' da costa f. [Pen]
72' okoduwa e.
83' krljanovic d.
12:00FTOmonia Aradippou0-3AEK Larnaca
47' daemen t.
81' daemen t.
90' daemen t.
12:00FTOnisilos Sotiras0-2Anorthosis Famagusta
12' jula e.
46' jula e.
12:00FTOthellos Athienou1-2Nea Salamis
67' graszl k. [OG]
48' moreira p.
60' lambropoulos g.
Czech Republic: Cup 3rd Round
13:30PensViktoria Zizkov3-4Sparta Prague
44' hejny k.
1-133' kaderabek p.
Czech Republic: Cup 4th Round
17:00FTDukla Prague0-1Sigma Olomouc
37' pospisil m.
13:30FTHoracky Trebic0-2Slovacko
48' volesak l.
81' danicek v.
16:00FTSlovan Liberec3-0Slovan Rosice
21' blazek j.
78' stajner j.
88' sural j.
Denmark: Cup 4th Round
18:00AETFC Nordsjaelland2-3Midtjylland
14' ticinovic m.
86' lindberg k.
10' larsen m.
33' larsen m.
118' albaek m.
18:00FTLyngby3-2Aarhus
7' mortensen p.
54' mortensen p.
79' aabech k.
8' devdariani d.
38' jorgensen m. [Pen]
18:00FTVanlose0-3Odense
3' pedersen m.
13' pedersen m.
80' pedersen m.
18:00FTVejle0-1Randers FC
29' sorensen c. [Pen]
Denmark: 2nd Division West
18:00FTBrabrand2-4Thisted
England: League Cup 4th Round
19:45AETChelsea5-4Manchester United
31' luiz d. [Pen]
52' cahill g.
90' hazard e. [Pen]
97' sturridge d.
116' ramires n.
22' giggs r.
43' hernandez j.
59' nani
120' giggs r.
20:00FTLiverpool1-3Swansea City
76' suarez l.
34' chico
72' dyer n.
90' de guzman j.
19:45FTNorwich City2-1Tottenham Hotspur
84' vertonghen j. [OG]
87' jackson s.
66' bale g.
England: Conference North
19:45FTCorby3-2Gloucester City
45' semple r.
49' piergianni c.
63' ilves s.
24' webb t.
77' edwards d.
France: Coupe de la Ligue Round 16
17:45FT1Montpellier1-0Bordeaux
61' tinhan j.
16:00FTNice3-1Lyon1
6' eysseric v. [Pen]
9' traore m.
15' civelli r.
8' gomis b.
19:55FTParis Saint Germain2-0Marseille1
28' thiago silva [Pen]
50' menez j.
Germany: Cup 2nd Round
18:00AET1Arminia Bielefeld2-3Bayer Leverkusen
10' hille s.
82' schutz t.
23' hegeler j.
56' friedrich m.
94' schurrle a.
19:30FTBayern Munich4-0Kaiserslautern
11' pizarro c.
49' robben a.
58' pizarro c.
88' robben a.
19:30AETFortuna Dusseldorf1-0Bor Monchengladbach
97' rafael n.
19:30PensHannover 964-3Dynamo Dresden
16' diouf m.
1-128' bregerie r.
18:00FTKarlsruher1-0MSV Duisburg2
88' kempe d.
18:00FTKickers Offenbach2-0Union Berlin
74' fetsch m.
85' vogler s.
18:00FTVfB Stuttgart3-0St Pauli
21' traore i.
22' ibisevic v.
41' hajnal t.
19:30FTVfL Wolfsburg2-0FSV Frankfurt
51' diego
61' dost b.
Germany: Regionalliga Northeast
12:30FT1Lokomotive Leipzig3-0Magdeburg
45' grandner p.
81' spahiu a.
90' theodosiadis a. [Pen]
Greece: Cup 2nd Round
14:00FTEthnikos Sid1-4Tirnavos 2005
16:00PensOlympiakos Volou5-3Kalloni1
53' gogolos s.
1-123' leozinho
14:00FT1Thrasivoulos1-0Visas Megaron1
Hungary: Magyar Kupa Round 32
11:30FT1-4Budapest Honved
47' cvenits a.
9' tandia s.
53' vernes r.
72' nagy k.
79' diarra d.
11:30FT0-4Zalaegerszegi TE
21' mate p.
27' jasarevic m.
49' kocsardi g. [Pen]
78' toth p.
11:30FT1-3Debrecen
20' zambo j.
48' lucas
82' gal m.
90' kulcsar t.
11:30FT30-1Siofok
56' sluka m.
11:30AET2-3Szolnoki Mav
59' toth a.
74' toth a.
28' lengyel b.
90' szepessy r.
114' szepessy r.
11:30FT12-5Gyor Eto
69' rompos j.
89' szili i.
29' andric n.
31' andric n.
40' dudas a.
63' strestik m. [Pen]
76' trajkovic n.
16:00FTReac1-2Paksi
24' buzas v.
13' fiola a.
18' fiola a.
11:30FTTiszakanyar1-2Dunakanyar VAC
42' balazsi p.
25' pap r.
78' gabor g.
11:30FTTiszaujvaros2-1Pecsi MFC
41' kovacs p. [Pen]
60' david z.
67' panikvar l.
15:00FTVasas Budapest3-0Ajka
11' dos santos
72' poleneyi g.
82' szilagyi p.
17:00AETVideoton2-0Haladas
95' nikolic n.
101' nikolic n.
Italy: Serie A
19:45FT2Atalanta1-0Napoli3
19' carmona c.
19:45FT2Cagliari4-2Siena41
6' nene
26' nene
28' sau m.
89' ribeiro t.
42' bogdani e.
90' calaio e.
19:45FT1Chievo Verona2-0Pescara31
75' luciano o. [Pen]
77' thereau c.
19:45FT1Internazionale3-2Sampdoria11
52' milito d. [Pen]
68' palacio r.
81' guarin f.
20' munari g.
90' eder c.
19:45FT1Juventus2-1Bologna3
54' quagliarella f.
90' pogba p.
71' taider s.
19:45FT3Lazio1-1Torino1
57' mauri s.
10' glik k.
19:45FT21Parma3-2Roma2
34' belfodil i.
37' parolo m.
65' zaccardo c.
8' lamela e.
71' totti f.
19:45FT2Udinese2-2Catania3
29' di natale a. [Pen]
90' di natale a.
62' castro l.
85' lodi f.
Netherlands: KNVB Beker 3rd Round
18:00FTHeracles Almelo2-0Sparta Rotterdam
66' armenteros s.
73' armenteros s.
18:30PensNAC Breda4-2HBS
71' lurling a.
1-137' said s.
19:45FTOns Boso Sneek0-2Ajax
74' fischer v.
88' denswil s.
18:00FTPSV Eindhoven3-1EHC/Heuts
20' depay m.
74' wijnaldum g.
90' maria g.
84' starmans r.
17:45FTRKC Waalwijk2-4Zwolle
8' chevalier t.
30' lieder m.
9' mokhtar y.
49' reiners r.
63' mokhtar y.
74' achenteh r.
19:00FTVitesse Arnhem4-0Staphorst
2' bony w.
37' bony w.
75' reis j.
85' propper d.
Norway: Adeccoligaen
18:00FTMjondalen3-2Strommen
19' stokke b. [Pen]
53' karlsen a.
90' ingebretsen b.
56' brandtzaeg k.
57' olsen e.
Paraguay: Clausura
20:00FTClub Nacional3-0Cerro Porteno PF
3' teixeira r.
17' ruiz c.
46' teixeira r.
22:10FTOlimpia Asuncion3-1Independiente FBC
42' castorino a.
51' castorino a.
90' bareiro n.
82' almiron m.
19:50FTSportivo Carapegua2-1Rubio Nu1
28' valenzuela m.
59' maldonado r.
63' ledesma c.
21:00FTTacuary1-2Sportivo Luqueno
32' montenegro b.
44' bogado a.
68' vargas c.
Peru: Division 1
22:45FTAlianza Lima1-1Union Comercio
5' ibanez w.
12' garcia m.
18:30FTInti Gas2-1Jose Galvez1
14' montalva n.
75' leiva j.
18' arzuaga m.
18:00FTReal Garcilaso3-1Juan Aurich
51' alloco f.
64' fleitas l. [OG]
78' pando a.
33' kahn e.
00:00FTUni de San Martin1-1Sporting Cristal1
89' perea l.
45' rengifo h.
Portugal: League Cup 2nd Round
17:00FTBeira Mar2-1Santa Clara
73' jaime
90' fleurival d.
57' accioly
16:00FTEstoril1-1Uniao Madeira
59' paulo j.
46' irobiso c.
16:00PensMoreirense4-2Feirense
87' olivera p.
1-0
16:00FT1Pacos Ferreira1-0Deportivo Aves
17' josue
18:00FTRio Ave0-0Freamunde
Romania: Cupa Romaniei Round 16
16:30FTCeahlaul Piatra Neamt2-0Gaz Metan Medias
77' badescu i.
79' lukanovic d.
16:45FTCFR Cluj2-0Botosani
57' bjelanovic s.
62' alberto l.
19:30PensConcordia4-3Steaua Bucuresti
0-0
Russia: Cup Round 16
12:00FT1Anzhi Makhachkala2-1Krylya Sovetov
21' burmistrov n.
88' serderov s.
8' petrov s.
16:00FTCSKA Moscow3-0Tyumen1
33' honda k.
69' mamayev p.
84' musa a.
16:00FTDinamo Moscow2-1Khimki
82' kuranyi k.
87' panyukov a.
55' sobolev v.
13:00AETTerek Grozni3-1Lokomotiv Moscow
26' almeida a. [Pen]
104' utsiyev r.
108' almeida a.
82' caicedo f.
Russia: FNL
13:00FTNeftekhimik Nizhnekamsk3-0Spartak Nalchik4
27' portnyagin i. [Pen]
89' portnyagin i.
90' portnyagin i.
11:00FT3Sibir Novosibirsk0-2Tomsk3
22' dimidko a.
56' golyshev p.
Scotland: League Cup Quarter Finals
19:15PensDundee United4-5Hearts1
35' russell j.
1-121' paterson c.
19:45FTRangers0-3Inverness CT
27' shinnie a.
59' warren g.
79' shinnie g. [Pen]
Serbia: Cup Round 16
15:00FTPartizan Belgrade1-2Borac Cacak
31' askovski s.
12' maslac m.
22' jevtovic m.
Slovenia: Cup 2nd Round
18:00FTZavrc0-2Maribor
26' beric r.
31' mezga d.
Slovenia: Cup Quarter Finals
13:00FTGorica0-2Aluminij Kidricevo1
83' jelec j.
90' kurez r.
17:00AETLuka Koper0-2Triglav Gorenjska
90' zolic e.
115' jelar a.
Spain: Segunda Division
19:00FTHuesca1-4Barcelona B
17' camacho j.
68' deulofeu g.
70' dongou j.
88' deulofeu g.
90' alberto l.
Spain: Copa del Rey Round 32
21:00FTAlcoyano1-4Real Madrid
77' lara j.
21' benzema k.
35' kaka
67' rodriguez j.
88' benzema k.
19:00FTAlmeria2-0Celta Vigo1
53' jonathan
86' molinero a.
19:00FTCacereno3-4Malaga
37' jaraiz j.
42' chapi
87' esteve c.
2' onyewu o.
22' santa cruz r.
59' duda [Pen]
73' santa cruz r.
19:00FT1Jaen0-3Atletico Madrid
28' costa d. [Pen]
62' lopez a.
90' garcia r.
20:00FTLas Palmas1-0Rayo Vallecano1
21' thievy b.
19:00FTReal Zaragoza1-0Granada
79' aranda a.
Sweden: Allsvenskan
18:05FT2Djurgarden1-1Syrianska FC1
90' rajalakso s.
45' touma s.
18:00FTHelsingborg2-0IFK Goteborg21
50' djurdjic n.
76' santos a. [Pen]
18:00FT2Kalmar FF0-2IFK Norrkoping3
38' kiese thelin i.
78' falk-olander m.
Turkey: Cup 3rd Round
11:30AETAnkaragucu2-0Corum Belediyespor
115' kurt u.
117' ozgoz t.
11:30FTBandirmaspor4-1Yimpas Yozgatspor
12' cengiz c.
39' kuru a.
53' demircan s.
74' demircan s.
81' demir m.
11:30FTBatman Petrolspor1-2Adanaspor
64' korkmaz c.
39' mayhos t.
48' kaya g.
18:30FTBesiktas2-1Ofspor
66' fernandes m.
73' almeida h.
7' durmus g.
11:30PensDardanelspor5-6Manisaspor
77' sayan i.
1-130' tok h.
11:30FTDiyarbakir0-1Bugsasspor
60' cetin e.
13:30FTGiresunspor0-3Mersin Idman Yurdu
54' ben yahia w.
60' ben yahia w.
63' keles e.
18:30FTGoztepe2-1Sakaryaspor
34' gezmis h.
86' kucik a.
10' catalbas s.
11:00FTGungoren Bld0-2Sivasspor
56' eneramo m.
59' kilic e.
16:00FTKarabukspor1-0Yeni Malatyaspor
84' ozek a.
11:30AETKizilcahamam AS2-31461 Trabzon
4' yavuz o.
73' bak h. [Pen]
17' albayrak e.
28' kaya s. [Pen]
97' tiryaki m.
11:30PensSanliurfaspor3-1Orhangazispor
29' cengel o.
1-190' yilmaz s.
11:30FTTokatspor1-0Akhisar Belediye
49' uzunoglu t.
UEFA: U19 Championship Qualifying Round
13:00FTAzerbaijan U191-7Croatia U19
12' budagov b.
35' kis t.
43' ivancic k.
65' kis t.
72' kis t.
81' kis t.
90' kis t.
90' brlek p. [Pen]
13:00FTIceland U190-2Georgia U191
40' arabuli b.
78' arabuli b.
Ukraine: Cup Round 16
16:00FT1-2Chernomorets Odessa
49' kalinovsky o.
14' politylo s.
67' bakaj e.
12:00FT0-1Arsenal Kiev
85' kobakhidze a.
16:30FTDnipro2-0Illichivec Mariupol
49' matheus
76' giuliano
17:15FTGoverla Zakarpattia1-4Shakhtar Donetsk
55' lopez j. [Pen]
49' fernandinho
68' teixeira a.
73' adriano l.
75' willian [Pen]
18:30AET1Karpaty Lviv2-1Metalist Kharkiv1
77' stilic s.
107' kenia l.
72' cristaldo j.
17:00FTNiva0-2PFK Sevastopol
4' koval v.
48' koval v.
11:00FTShakhter Sverdlovsk0-2Volyn Lutsk1
4' subotic d. [Pen]
63' stevic s.
14:30FTVorskla Poltava2-3Tavriya Simferopol1
60' bezus r.
63' bydnik e.
1' gymenyuk o.
28' ljubicic m.
32' nazarenko s.